ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zdaniem DNV GL zapotrzebowanie na ropę i emisje dwutlenku węgla osiągnęły prawdopodobnie szczyt w 2019 roku
01.07.2020r. 13:06

Zapotrzebowanie na ropę i emisje dwutlenku węgla na świecie prawdopodobnie osiągnęły szczyt w 2019 roku, ponieważ pandemia koronawirusa wywarła stały wpływ na te obszary - podaje cytowana przez BiznesAlert.pl firma consultingowa DNV GL.

Norweska firma konsultingowa, która doradza zarówno firmom z branży naftowej, jak i OZE podała, że globalne zużycie energii będzie w 2050 roku o osiem procent niższe niż oczekiwano z powodu pandemii. - Trwałe zmiany zachowań w podróżowaniu, dojazdach do pracy i nawykach pracy zmniejszą również zużycie energii i zmniejszą popyt na paliwa kopalne z sektora transportu, a także z produkcji żelaza i stali - podał DNV GL w swoim raporcie na temat badań nad wpływem pandemia popytu i emisji ropy naftowej.

- Popyt na ropę wróci do normy w przyszłym roku, ale uważamy, że prawdopodobnie nigdy nie osiągnie poziomów z 2019 roku - mówi Sverre Alvik z DNV GL. Potwierdza to tezę Międzynarodowej Agencji Energii z raportu z 16 czerwca, która podkreślała, że dzieje się tak z powodu załamania rynku lotniczego. Dane te wywierają presję na koncerny naftowe, by dokonały ponownej wyceny swoich aktywów.

- Na kryzysie zyskały źródła odnawialne, ponieważ gdy spada całkowite zapotrzebowanie na energię, najtańsze źródła, takie jak wiatr i słońce, są lepsze od paliw kopalnych- powiedział Alvik.
- Chociaż globalne emisje CO2 również prawdopodobnie osiągnęły szczyt w 2019 roku, to oczekiwany spadek w przyszłości nie byłby wystarczający, aby zrealizować cele porozumienia paryskiego w sprawie klimatu, więc potrzebne będą inne środki, takie jak wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla (CCS) oraz większe wykorzystanie wodoru - podaje DNV GL.

- Pandemia koronawirusa pokazała, że zmiany w zachowaniu są rzeczywiście możliwe i możemy wykorzystać tę okazję, aby dokonać zmiany, która jest korzystna dla klimatu - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Alvik.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE