ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gerhard Schröder potępił nowy projekt sankcji USA wobec Nord Stream 2
01.07.2020r. 13:53

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder potępił nowy projekt sankcji amerykańskich wobec gazociągu Nord Stream 2. Są one według niego "powszechnym, nieuzasadnionym atakiem na europejską gospodarkę i niedopuszczalną ingerencją w suwerenność UE i bezpieczeństwo energetyczne w Europie Zachodniej" - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Sankcje USA bezpośrednio dotyczą ponad 120 firm z branży stoczniowej, inżynieryjnej, ochrony środowiska i bezpieczeństwa, które pracują lub pracowały z Nord Stream 2. Za każdą z tych firm stoją zagrożone europejskie miejsca pracy. USA nakierowały plany sankcji na europejskie, a nie rosyjskie firmy - podkreśla Schröder

Schröder jest Przewodniczącym Rady Dyrektorów Nord Stream 2, a ostatnio został ponownie wybrany na Przewodniczącego Rady Nadzorczej rosyjskiej spółki naftowej Rosnieft. Powszechnie krytykowane są jego bliskie osobiste relacje z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
W Waszyngtonie republikanie i demokraci opracowują obecnie ustawę, która znacznie rozszerzyłaby istniejące amerykańskie sankcje wobec Nord Stream 2. Deklarowanym celem jest powstrzymanie tego kontrowersyjnego projektu. Zanim sankcje zaczną obowiązywać, muszą przejść przez obie izby Kongresu i zostać podpisane przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Sankcje wobec Nord Stream 2 należą do nielicznych obszarów polityki w Waszyngtonie, które nadal mają bezstronny konsensus. Prezydent USA Trump stara się utrzymać dobre relacje z Putinem, ale krytykuje także Nord Stream 2 i krytykuje Niemcy z tego powodu.

Niemiecki rząd federalny obawia się, że sankcje USA mogą zatrzymać Nord Stream 2. Były kanclerz Schröder ostrzega również: - Dalsze koszty sankcji byłyby ogromne. Inwestycje w infrastrukturę europejską w wysokości 12 miliardów euro byłyby zagrożone, a konsumenci w Europie ponieśliby dodatkowe koszty w wysokości do czterech miliardów euro rocznie - mówił cytowany przez BiznesAlert.pl Schröder.
Handelsblatt , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE