ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eksport ropy z Rosji spada rok do roku
01.07.2020r. 13:58

Według szacunków, eksport ropy poprzez systemy rurociągowe Transnieftu spada rok do roku - poinformował cytowany przez BiznesAlert.pl Igor Demin doradca prezesa spółki.

Według niego, obecny harmonogram eksportu na lipiec przewiduje spadek wysyłki ropy za granicę do poziomu 15,2 mln ton.

Transnieft pośredniczy w eksporcie nie tylko ropy rosyjskiej, ale również kazachskiej i turkmeńskiej. W przypadku surowca z Rosji, udział w eksporcie spadł o 16 procent do 13,8 mln ton w czerwcu. Wysyłka ropy turkmeńskiej zaliczyła spadek o cztery procent do 184 tys. ton. Ropa z Kazachstanu cieszy się lepszymi wynikami. Eksport z tego kierunku wzrósł o 30 procent do poziomu 1,6 mln ton.

Czerwcowe wykorzystanie ropociągu Przyjaźń wzrosło o 70 procent do poziomu 3,7 mln ton w porównaniu do analogicznego miesiąca 2019 roku. Tak duży wzrost wynika z ubiegłorocznego kryzysu chlorkowego, który wstrzymał odbiór ropy z kierunku wschodniego na ponad miesiąc. W czerwcu bieżącego roku eksport ropy do Polski przy wykorzystaniu Przyjaźni wzrósł 2,4 razy do 1,3 mln ton. W lipcu systemem przesyłowym Przyjaźń do Polski ma trafić 1,1 mln ton ropy.
Dostawy ropy do Chin wzrosły o 18 procent i wyniosły 3,4 mln ton - za pomocą ropociągu ESPO zostało wyeksportowane 2,6 mln ton (wzrost o 29 procent), a przez Kazachstan 286 tys. ton (wzrost o 17 procent)

Eksport ropy przez morskie terminale eksportowe spadł o 34 procent do 8,4 mln ton w czerwcu. Największe spadki wysyłki ropy zostały odnotowane w Noworosyjsku i Primorsku odpowiednio do 1,3 mln ton oraz 2,4 mln ton. Wykorzystanie portu w Ust-Łudze spadło o 30 procent do poziomu dwóch milionów ton. Najmniejszy spadek eksportu został odnotowany w dalekowschodnim porcie Kozmino. Za jego pośrednictwem zostało wyeksportowane 2,7 mln ton ropy, co oznacza czteroprocentowy spadek - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE