ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Unia Europejska chce osiągnąć w tym roku porozumienie w sprawie prawa klimatycznego
01.07.2020r. 14:24

Porozumienie ma sprawić, że ustalane obecnie cele klimatyczne będą nieodwracalne. Z drugiej strony negocjacje z państwami członkowskimi w tej sprawie mogą przeciągnąć się do 2021 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Odnosząc się do tego, czy prawo klimatyczne może zostać uzgodnione w tym roku, komisarz ds. energii Kadri Simson powiedziała, że "ma taką nadzieję i widzi duże ambicje również ze strony Parlamentu Europejskiego". - Istnieją wszystkie warunki niezbędne do osiągnięcia
porozumienia. Jest taka szansa - powiedziała.

Prawo, które Komisja, rządy UE i Parlament Europejski muszą uzgodnić, ukierunkuje przyszłe polityki klimatyczne na osiągnięcie długoterminowego celu UE w zakresie emisji. Nadchodzące inicjatywy proekologiczne mogą zostać opóźnione, jeśli prawo zostanie cofnięte. - Nie możemy ryzykować opóźnienia prawa klimatycznego, ponieważ wszystkie inne pakiety również się opóźnią - powiedział Pascal Canfin, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego.
Dużo w tej kwestii będzie zależeć od Niemiec, które przejmą rotacyjną prezydencję UE w środę i będą prowadzić negocjacje państw UE przez resztę roku. Jednak Niemcy podały tylko, że planują "pracować nad zakończeniem" rozmów na temat prawa klimatycznego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE