ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Francuski urząd: reklama rowerów zakazana, bo tworzyła klimat strachu przed samochodami
01.07.2020r. 14:30

Francuski urząd kontroli reklam zakazał emisji reklamy holenderskich rowerów, bo - jak stwierdził - tworzyła ona klimat strachu przed samochodami - poinformował w środę serwis internetowy dziennika "The Guardian".

Reklama emitowana była wcześniej w telewizji holenderskiej i niemieckiej. Pokazuje ona czarny samochód, w którym odbijają się m.in. auta stojące w korku, kominy i migające światła wozu strażackiego. Pojazd topi się i przekształca w najnowszy e-rower holenderskiej firmy VanMoof.

Francuski urząd kontroli reklam Autorité de régulation professionalnelle de la publicité (ARPP) uznał, że reklama roweru niesłusznie dyskredytuje przemysł motoryzacyjny.

"Niektóre obrazy odbijające się w samochodzie są naszym zdaniem stronnicze i dyskredytują cały sektor samochodowy" - poinformował ARPP w liście przesłanym VanMoof. "Obrazy fabryk/kominów i wypadku tworzą klimat strachu" - dodał.

Francuski kodeks reklamy zabrania wykorzystywania strachu i cierpienia w reklamach.
Jak podała agencja AFP, VanMoof twierdzi, że organ regulacyjny broni interesów francuskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Założyciel firmy, Taco Carlier, powiedział, że nie będzie dostosowywać reklamy, aby można było ją wyemitować we Francji. "Reklama telewizyjna była emitowana dwa tygodnie wcześniej w Holandii i Niemczech. Tam spot został dobrze przyjęty przez społeczeństwo. W reklamie samochody odzwierciedlają wyścig szczurów z przeszłości, zachęcając widzów do przemyślenia sposobów transportu w mieście, aby zapewnić czystszą, bardziej ekologiczną przyszłość" - stwierdził.

"Nie możemy sobie pozwolić na stawianie całych sektorów w złym świetle. To ważny warunek uczciwej konkurencji. W niektórych obszarach ta reklama idzie za daleko, z niepotrzebnymi obrazami, takimi jak dym z kominów fabrycznych, które nie mają nic wspólnego z przemysłem samochodowym" - ocenił Stéphane Martin, przewodniczący ARPP.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE