ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dziesięć nowych elektrycznych autobusów na ulicach Radomia
01.07.2020r. 15:14

Od czwartku na ulicach Radomia pojawi się 10 elektrycznych autobusów. Zakup był zrealizowany w ramach tzw. projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych. Pojazdy wraz z infrastrukturą ładującą kosztowały prawie 32 mln zł.

W środę odbyło się oficjalne przekazanie autobusów, które ponad rok temu zamówiono w firmie Solaris Bus & Coach.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski podkreślił, że ich zakup to istotny element budowanej mieście Strefy Wygodnego Ruchu, czyli idei równoważenia potrzeb kierowców, rowerzystów, pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej.

"W Strefie Wygodnego Ruchu bardzo ważna jest komunikacja publiczna, dlatego postawiliśmy na elektryfikację jej pewnej części, tak aby była ona jak najlepsza, najbezpieczniejsza i najbardziej komfortowa dla mieszkańców Radomia" - zaznaczył prezydent miasta.

Elektryczne autobusy będą jeździły na dwóch liniach: nr 1 i 12.
Zakup autobusów został realizowany w ramach projektu "Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie miasta Radomia oraz powiatu radomskiego", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WM 2014-2020. Całkowita wartość tzw. projektu multimodalnego to prawie 71 mln zł. Unijne dofinansowanie wynosi 56 mln zł.

Jak przypomniał wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski, w ramach tego projektu w Radomiu wykonano także też m.in. montaż nowych wiat przystankowych, rozbudowę Systemu Dynamicznej Informacji i budowę ścieżek rowerowych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu jest w trakcie przetargu na dostawę kolejnych dziewięciu elektrycznych autobusów. Jedyną ofertę złożyła firma Solaris. Miejska spółka ma na ten cel przyznane unijne dofinansowanie w wysokości ponad 19 mln zł. Dostawa autobusów wraz z systemem ładowania planowana jest na koniec II kwartału 2021 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE