ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAP: budowa bloku w Elektrowni Turów nie jest zagrożona, choć są trudności z powodu pandemii
01.07.2020r. 18:25

Budowa nowego bloku w należącej do PGE Elektrowni Turów nie jest zagrożona, choć z powodu pandemii generalny wykonawca domaga się przesunięcia terminu zakończenia inwestycji - poinformował, w odpowiedzi na interpelację poselską wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

"W ocenie inwestora budowa nowego bloku energetycznego w PGE Elektrownia Turów nie jest zagrożona. Istnieją różne trudności wynikające m.in. z pandemii COVID - 19, ale są to okoliczności nie dające podstaw do twierdzenia o zagrożeniu realizacji inwestycji" - napisał wicepremier Sasin.

Grupa PGE oczekuje zakończenia realizacji inwestycji i przekazania bloku do eksploatacji zgodnie z obowiązującym kontraktem, tj. do dnia 31 października 2020 r.

"W wyniku opisanych powyżej trudności (COVID - 19) generalny wykonawca domaga się przesunięcia terminu zakończenia realizacji. W ocenie inwestora, przy odpowiednim zaangażowaniu sił i środków wykonawcy i przedstawieniu planu naprawczego można uniknąć opóźnień" - poinformował wicepremier.
Nakłady poniesione od początku realizacji inwestycji do końca maja 2020 roku wynoszą 3.451,5 mln zł.

Budowa bloku o mocy 496 MW jest realizowana w formule "pod klucz" przez konsorcjum firm Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH, Budimex oraz Técnicas Reunidas.

Sasin poinformował także, że nie ma planów rozbudowy kopalni węgla brunatnego Turów. Szacuje się, że zasoby węgla zostaną wyczerpane nie wcześniej niż ok. 2044 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE