ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

RWE wzmacnia swoją pozycję na rynku OZE
01.07.2020r. 19:45

Główna wymiana aktywów między RWE Renewables i Eon została zakończona. RWE przejmuje teraz działalność Innogy, aby uczynić nową spółkę jednym z największych graczy na rynku OZE - informuje "BiznesAlert.pl".

RWE przejęło działalność Eon w zakresie energii z OZE jesienią 2019 r. "Mamy wspaniały punkt wyjścia: ogromny światowy portfel odnawialnych źródeł energii, dwa zespoły, które doskonale uzupełniają się wieloletnim doświadczeniem oraz silny program inwestycyjny. Pozwoli nam to jeszcze bardziej umocnić naszą wiodącą pozycję na rynku" - powiedział, cytowany przez "BiznesAlert.pl, Markus Krebber, dyrektor finansowy RWE.

RWE poinformowało, że planuje inwestycje w wysokości ok. 5 mld euro w Europie, Ameryce Północnej i Azji, aby powiększyć swój obecny portfel mocy w OZE do ponad 13 GW. 1 mld euro z tej kwoty jest przewidziany na projekty w Niemczech. Obecnie moce wytwórcze odnawialnych źródeł energii RWE, w tym energia wodna i biomasa, wynoszą ok. 10 GW.
W ramach przejęcia ok. 2,7 tys. pracowników przenosi się z Innogy do RWE.
ReNews , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE