ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niższa marża downstream PKN Orlen w czerwcu
02.07.2020r. 09:55

Modelowa marża downstream PKN Orlen w czerwcu 2020 roku spadła do 3,1 USD na baryłce z 4,7 USD na baryłce w maju - poinformował PKN Orlen na stronie internetowej.

Modelowa marża rafineryjna plus dyferencjał Brent/Ural wyniosła w czerwcu: -0,5 USD na baryłce wobec 1,1 USD na baryłce w maju. Sam dyferencjał Brent/Ural wyniósł: -1,6 USD na baryłce wobec -0,7 USD miesiąc wcześniej.

Modelowa marża petrochemiczna grupy PKN w czerwcu spadła do 774 euro za tonę z 843 euro za tonę w maju.

Koncern poinformował też, że w czerwcu 2020 roku średnia cena baryłki ropy Brent wyniosła 40,1 USD wobec 29 USD w maju.

W całym drugim kwartale 2020 roku modelowa marża downstream PKN Orlen spadła do 7,3 USD na baryłce z 11,1 USD/b przed rokiem i 11,0 USD/b w pierwszym kwartale 2020 roku.

Modelowa marża rafineryjna plus dyferencjał Brent/Ural wyniosła w drugim kwartale 3,3 USD/baryłce. Przed rokiem wynosiła 6,5 USD/b, a w pierwszym kwartale 5,8 USD/b.
Modelowa marża petrochemiczna PKN Orlen w drugim kwartale 2020 roku sięgnęła 846 euro za tonę. W tym samym okresie zeszłego roku wynosiła 906 euro/t, a w pierwszym kwartale 845 euro/tonę.

Cena ropy Brent w drugim kwartale wyniosła 29,6 USD na baryłce. Przed rokiem cena ropy Brent wyniosła 68,9 USD/b, a w pierwszym kwartale tego roku 50,1 USD/b.

Cracki na dieslu spadły w czerwcu o 17 proc. mdm, do 35 USD/t, przede wszystkim z powodu wzrostu zapasów w USA i dostaw w Europie. W całym drugim kwartale spadły rdr o 33 proc. do 62 USD/t.

Cracki na benzynie wzrosły o 26 proc. mdm, do 70 USD/t z powodu stopniowego odbudowywania się popytu na paliwa, wzrostu eksportu europejskiej benzyny i spadku zapasów w USA i regionie ARA. W drugim kwartale spadły o 65 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r. do 57 USD/t.

Cracki na HSFO spadły mdm o 17 proc., do minus 86 USD/t z powodu wzrostu cen ropy naftowej. W drugim kwartale wzrosły rdr o 55 proc. do minus 61 USD/t.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE