ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

43 nowe zachorowania w JSW i PGG. Większość w JSW
02.07.2020r. 10:11

38 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano ostatniej doby w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej; najwięcej, 29 - w kopalni Borynia. Szybciej niż zakażeń przybywa ozdrowieńców - od środy w spółce stwierdzono 155 takich przypadków. W Polskiej Grupie Górniczej od środy przybyło pięć nowych przypadków zakażenia, a wyzdrowiało 28 osób.

Ogółem w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie w trakcie epidemii wykryto najwięcej zakażeń w polskim górnictwie (dotąd ponad 3,9 tys.), odnotowano już łącznie ponad 2,1 tys. ozdrowień. Około 1,6 tys. osób wyzdrowiało też w Polskiej Grupy Górniczej, gdzie łączna liczba chorych sięgnęła ok. 1,9 tys.

To wnioski z zebranych przez PAP czwartkowych statystyk epidemicznych JSW i PGG. W środę władze spółki Węglokoks Kraj, w której jedynej kopalni Bobrek-Piekary od początku epidemii uległo zakażeniom 590 osób podały, że wyzdrowieli już wszyscy jej pracownicy.

W JSW w środę rano łączna liczba przypadków zakażeń od początku epidemii wynosiła 3 918 (od środy wzrost o 38; w poprzednich dobach w całej spółce stwierdzano zwykle po kilka zakażeń). Nowi zarażeni to 29 pracowników kopalni Borynia (od początku epidemii do czwartku koronawirusa stwierdzono tam u 443 pracowników), 7 pracowników kopalni Budryk (301) i 2 kopalni Pniówek (1603).

W pozostałych kopalniach JSW nie przybyło w ciągu ostatniej doby osób zakażonych: w kopalni Zofiówka od początku epidemii ich liczba wyniosła 1180, w kopalni Jastrzębie-Bzie 387, a w kopalni Szczygłowice - cztery.

Kwarantanną w czwartek pozostawało objętych 119 pracowników JSW (od środy bez zmian). Wyzdrowiało w spółce od początku epidemii 2151 osób (wzrost od środy o 155 osób). Oznacza to, że liczba osób obecnie uznawanych za zarażone w JSW to 1 767 - to 45,1 proc. ogółu zakażeń w spółce, czyli wyzdrowiała ponad połowa wcześniej zakażonych pracowników.

JSW w czwartek zapewniła, że w trosce o pracowników i ich rodziny zarząd spółki cały czas prowadzi działania mające na celu udzielenie im wszelkiej pomocy w przetrwaniu pandemii koronawirusa i izolacji związanej z koniecznością pozostawania w domach.

Pracownicy kopalni Borynia-Zofiówka oraz kopalni Jastrzębie-Bzie, oczekujący na wymazobusy, mogą dzwonić na specjalnie dla nich stworzoną infolinię lub pisać na specjalny adres emailowy. Z takiej formy pomocy organizacyjnej skorzystało w ostatnich dniach ponad 500 osób.
W kopalni Budryk pracownicy, którzy podejrzewają u siebie wystąpienie objawów zakażenia, mogą uzyskać pomocne informacje u kierowniczki działu zatrudnienia i spraw socjalnych.

Wszyscy, którzy potrzebują wsparcia czy rozmowy, mogą skorzystać z pomocy psychologa, który dyżuruje od poniedziałku do piątku w godzinach wczesnopopołudniowych. Z jego porad skorzystało już ponad 80 osób.

Ponadto JSW wspiera kadrowo cztery okoliczne stacje sanitarno-epidemiologiczne, aby szybciej pozyskiwać decyzje o zwolnieniu z izolacji i kwarantanny pracowników spółki (dotąd taką ścieżką objęto 306 osób) oraz dysponować listą pracowników i ich rodzin, do których w możliwie najkrótszym czasie powinien dotrzeć wymazobus (dotąd 1 033 osoby).

Spółka podała ponadto, że w kopalni Knurów-Szczygłowice od 29 czerwca trwa normalny cykl produkcyjny. Kopalnia Budryk planuje powrót do normalnego cyklu produkcyjnego od 7 lipca. Bez zakłóceń pracują pozostałe kopalnie JSW.

W największej węglowej spółce - Polskiej Grupie Górniczej - od środy przybyło pięć nowych przypadków zakażenia i łącznie od początku epidemii ich liczba wzrosła do 1 891. Wyzdrowiało dotąd 1 617 osób - ta wartość wzrosła ostatniej doby o 28 osób. W spółce pozostają zarażone 274 osoby, czyli 14,5 proc. ogółu zakażeń.

Od piątku PGG nie podaje danych w rozbiciu na poszczególne zakłady. W czwartek na kwarantannie przebywało 370 pracowników Grupy (dzień wcześniej - o 11 więcej). Dla pracowników PGG dotąd wykonano 50 641 badań wymazowych

Górnicy to już niecała połowa (6 399) z 12 855 wszystkich osób zarażonych od początku epidemii w woj. śląskim (oficjalne dane ze środy, w tym łącznie ponad 7,9 tys. osób wyzdrowiało) i 18,4 proc. z 34 775 osób zakażonych w całej Polsce (dane oficjalne z wtorku). Śląskie pozostaje województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE