ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Ciechanowie uruchomiono bezpłatną ładowarkę aut elektrycznych
02.07.2020r. 10:23

W Ciechanowie przy wsparciu unijnym do bezpłatnego użytku oddana została ładowarka do samochodów elektrycznych. Zainstalowano ją kilka miesięcy temu, ale obostrzenia stanu epidemii wymusiły przesunięcie terminu możliwości korzystania z urządzenia - podał Urząd Miasta.

Według ciechanowskiego samorządu, "korzystanie z ładowarki jest proste i bezpłatne, nie ma ograniczeń godzinowych w możliwości dopięcia auta elektrycznego". Jak podkreślono w komunikacie o uruchomieniu punktu, "opłaty za ładowanie pojazdów nie będą pobierane w okresie co najmniej 5 najbliższych lat".

Urząd Miasta Ciechanowa wyjaśnił, że ładowarka aut elektrycznych, usytuowana niedaleko tamtejszego Zamku Książąt Mazowieckich, to stacja typu Atess EVA-22-D-P, która posiada dwa punkty ładowania i jest wyposażona w kompleksową ochronę elektryczną, obejmującą zabezpieczenia przed porażeniem i zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. "Na finalny termin oddania urządzenia do użytku dla mieszkańców miały wpływ kwestie związane z wprowadzonym w kraju stanem epidemii" - zaznaczono w komunikacie.
Według ciechanowskiego samorządu projekt został zrealizowany w ramach zadania inwestycyjnego "Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta Ciechanów, Gminy Glinojeck, Gminy Opinogóra Górna i Gminy Strzegowo", współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. "Ciechanów jest liderem projektu wartego w sumie prawie 12 mln zł, wdrażanego w partnerstwie z innymi gminami, dofinansowanego łączną kwotą prawie 8 mln zł" - podkreślono w informacji.

Urząd Miasta Ciechanowa przypomniał, iż przystąpił do montażu systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii w 2019 r. - w pierwszym etapie do gospodarstw domowych trafiły panele fotowoltaiczne, następnie panele zamontowano także na budynkach instytucji samorządowych, w tym szkół, a w kolejnym etapie w gospodarstwach domowych montowane są pompy ciepła. "W samym Ciechanowie projekt obejmie 179 instalacji (modułów fotowoltaicznych oraz pomp ciepła) w 123 gospodarstwach domowych" - podał samorząd.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE