ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwają intensywne prace związane ze strategią wodorową.
02.07.2020r. 13:59

Wiceminister klimatu zapowiedział, że niebawem zostanie przygotowana deklaracja współpracy rządu ze spółkami zamierzającymi inwestować w wodór i skorzystać ze środków Europejskiego Zielonego Ładu. Zapewnił też, że trwają intensywne prace nad strategią wodorową - czytamy w BiznesAlert.pl.

- W kolejnym tygodniu minister Kurtyka przedstawi założenia deklaracji współpracy ze spółkami Skarbu Państwa, ale i prywatnymi, które prowadzą projekty wodorowe ze środków Europejskiego Zielonego Ładu - powiedział wiceminister klimatu i pełnomocnik rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) Ireneusz Zyska podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego 2020.

Ireneusz Zyska został zapytany o rozwój wodoru w Polsce. Przyznał, że Niemcy wyprzedzają Polskę w polityce wodorowej, bo już przyjęli strategię. Natomiast Polska pracuje nad własną. - Zespół (wewnątrzresortowy - przyp. red.) powołany 15 maja zakończył pracę. Wnioski będą wykorzystane do dalszych działań. Jeśli ma to być rządowy dokument strategiczny, musimy go poddać konsultacjom międzyresortowym, publicznym i następnie musi zostać przyjęty przez radę ministrów. Prace są zaawansowane, ale nie możemy jeszcze komunikować zbyt wiele - powiedział minister.
Zdradził, że w przyszłym tygodniu Michał Kurtyka przedstawi założenia deklaracji współpracy ze spółkami Skarbu Państwa i prywatnymi, które prowadzą projekty wodorowe i mogą skorzystać ze środków Europejskiego Zielonego Ładu.

Wiceminister Zyska został zapytany o nowelę ustawy OZE. Ocenił, że energetyka polska znajduje się w stałym procesie zmian i wymaga przemyślanej nowelizacji ustawy, która będzie regulować pracę źródeł odnawialnych. - Przygotowujemy ją w porozumieniu z interesariuszami, podmiotami obecnymi na rynku energii, a także z Urzędem Regulacji Energetyki - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Zyska.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE