ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spadły dostawy gazu przez Ukrainę
02.07.2020r. 17:57

Jak poinformował Operator Systemu Przesyłowego Ukrainy (OGTSU), w ciągu pierwszego półrocza br., dostawy gazu przez system Ukrainy zmniejszyły się o 45 proc. w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Nominalna wartość przesyłu wyniosła 24,9 mld m sześc. gazu, z czego 22,9 mld m sześc. zostało przesłanych na Zachód. 16,9 mld m sześc. trafiło na Słowację, 4,2 mld m sześc. na Węgry, 1 ,8 mld m sześc. zostało dostarczonych do Polski, 1,9 mld m sześc. na Bałkany, 1,5 mld m sześc. do Mołdawii oraz 0,4 mld m sześc. do Rumunii.

Operator poinformował, że odnotował duży wzrost dostaw na Bałkany w czerwcu, kiedy gazociąg Turecki Potok przechodził konserwację - informuje "BiznesAlert.pl".
"Od początku roku Gazprom płaci za cały wolumen zarezerwowanych mocy, z których 78 proc. zostało wykorzystanych w pierwszej połowie roku. Ze swojej strony OGTSU spełnia wszystkie codzienne żądania i zapewni nieprzerwany transport gazu do krajów europejskich w przyszłości" - głosi komunikat operatora.
OGTSU, Prime , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE