ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Blok w Stalowej Woli będzie oddany w najbliższych tygodniach, możliwe opóźnienia na Żeraniu
03.07.2020r. 11:38

Blok gazowo-parowy w Stalowej Woli powinien być oddany w najbliższych tygodniach. Wykonawca bloku na warszawskim Żeraniu sygnalizuje możliwe opóźnienia inwestycji - poinformował prezes PGNiG Termika Paweł Stańczyk podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.

"W przypadku bloku gazowo-parowego na Żeraniu główna część inwestycji jest zrealizowana. Mamy sygnały ze strony wykonawcy o możliwych opóźnieniach. Te informacje są aktualnie poddawane analizie w naszej spółce" - powiedział prezes PGNiG Termika.

Blok o mocy 497 MWe i 326 MWt jest realizowany przez konsorcjum firm Mitsubishi Hitachi i Polimex-Mostostal. Ma zostać oddany w IV kwartale tego roku.

Jak powiedział Stańczyk, w najbliższych tygodniach powinno dojść do oddania do eksploatacji bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli. To projekt realizowany wspólnie z grupą Tauron.

"To już ostatnie rozruchy, testy. Sądzę, że to kwestia dni, tygodni, gdy będziemy mogli mówić o oddaniu obiektu" - powiedział prezes PGNiG Termika.
Stańczyk poinformował, że Termika rozważa budowę w EC Siekierki nowego dużego bloku gazowo-parowego oraz bloku wielopaliwowego.

Spółka chce też podejmować działania akwizycyjne na rynku ciepłownictwa.

"Uczestniczymy w procesie nabycia udziałów w Tauron Ciepło, ale to nie jest jedyny z naszych celów. Mamy różne cele na terenie kraju. (...) Chcemy być jednym z liderów rynku ciepłownictwa. Chcemy być też otwarci na rynek mniejszych ciepłowni, czy ciepłowni samorządowych" - powiedział prezes PGNiG Termika.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: GOBI 03.07.2020r. 14:59
Czy w trakcie ww. rozruchów/testów, taki blok gazowo-parowy produkuje jakąś ilość MW na potrzeby KSE?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 06-07-2020r. 07:20 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE