ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Didier Casimiro nowym wiceprezesem Rosnieftu
03.07.2020r. 12:14

Nowym pierwszym wiceprezesem spółki Rosnieft został Didier Casimiro. Będzie on odpowiedzialny za finanse i kontrolę działalności gospodarczej rosyjskiego monopolisty. Casimiro od lutego znajduje się na liście sankcyjnej amerykańskiego departamentu skarbu za łamanie obostrzeń nałożonych na wenezuelski koncern PDVSA - czytamy w BiznesAlert.pl.

Didier Casimiro dotychczas odpowiadał w rosyjskim koncernie za nadzór sektora rafineryjnego, petrochemicznego, handlu i logistyki Rosniefu. W nowej roli wiceprezes zachowa te kompetencje. Wcześniej Casimiro pełnił funkcję dyrektora generalnego w spółce Rosnieft Trading, która również w lutym została wpisana na listę podmiotów objętych sankcjami Departamentu Skarbu USA. Rosnieft Trading organizował dostawy wenezuelskiej ropy do klientów z Afryki oraz Azji, łamiąc w ten sposób amerykańskie sankcje wobec handlu produktami naftowymi z nieuznawanym przez USA reżimem Nicolasa Maduro.

Casimiro zastąpi dotychczasowego pierwszego wiceprezesa Pawła Fiedorowa, który obejmie funkcję doradcy prezesa Igora Sieczina. Jego głównym zadaniem będzie kontakt z prezydencką komisją ds. strategicznego rozwoju sektora energetycznego oraz będzie nadzorował niektóre inwestycje Rosnieftu.
Casimiro trafił do Rosnieftu ze spółki TNK-BP w maju 2012 roku. Został wiceprezesem, potem w 2013 roku zaczął odpowiadać za handel i logistykę a od 2015 roku również za sektor petrochemiczny i rafineryjny - przypomina BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE