ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naimski o setnej dostawie LNG: początek rutyny
03.07.2020r. 13:43

Wydaje mi się, że to początek rutyny - tak pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski ocenił setną dostawę LNG do gazoportu w Świnoujściu. Naimski dziękował też poprzedniemu prezesowi PGNiG Piotrowi Woźniakowi.

W terminalu w Świnoujściu trwa uroczystość z okazji setnej dostawy LNG.

"To dziwny dzień, bo wydaje się mi, że to początek rutyny. Setny statek w gazoporcie, to jest znak, że faktycznie powinniśmy mieć satysfakcję z tego, że strategia dla bezpieczeństwa naszego kraju obraca się w rzeczywistość" - mówił Naimski.
Jak dodał, gazoport został zbudowany "z decyzji i z nadania śp. Lecha Kaczyńskiego". "To, że powstał i w 2016 r. mogliśmy przyjąć handlową dostawę, oznacza, że nasze państwo osiąga dojrzałość i jesteśmy w stanie realizować projekty, które wykraczają poza jeden rząd i jedną kadencję sejmową" - mówił Naimski.

Przypomniał także, że poprzedni prezes PGNiG Piotr Woźniak "zorganizował ekipę, która potrafiła zapełnić ten gazoport". "To oni doprowadzili do tego, że portfel kontraktów jest pełny, elastyczny i że są to bardzo dobre kontrakty" - oświadczył pełnomocnik.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE