ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przedstawiciele niemieckiego przemysłu gazowego chwalą Danię za pozwolenie dotyczące budowy Nord Stream 2
07.07.2020r. 08:18

Przedstawiciele niemieckiego przemysłu gazowego oraz eksperci z zadowoleniem przyjęli informacje o tym, że Gazprom będzie mógł wykorzystać statki kotwiczone w budowie Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Niemiecki przemysł gazowy z zadowoleniem przyjmuje decyzję Duńskiej Agencji Energii, pozwalająca układać gazociąg Nord Stream 2, przy wykorzystaniu statków kotwiczonych w duńskiej strefie budowy - powiedział Timm Keller, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia Zukunft Erdgas.

W opinii Kellera, mimo iż udział gazu w Europie Zachodniej nie ulegnie zmianie w najbliższych latach, to w wyniku zmniejszenia produkcji na terenie Europy, pojawi się konieczność zwiększenia importu nawet o 120 mld m sześc. rocznie. Tu według Kellera może pomóc Nord Stream 2.

Korzystnie o decyzji duńskiej wypowiedział się również Andre Wolf, naukowiec z Hamburg Institute for World Economy.
- Chociaż tranzytu lądowego poprzez terytorium nie można całkowicie porzucić, istnieje nowa umowa przesyłowa między Rosją a Ukrainą, ale z punktu widzenia Europy Zachodniej i Niemiec Nord Stream 2 będzie kolejną gwarancja, aby nie angażować się w spory między Rosją a państwami trzecimi dotyczącymi dostaw źródeł energii - powiedział Wolf.

Ponadto Wolf zauważył zmniejszenie odległości między rosyjskimi polami gazowymi a klientami w Niemczech co obniży koszt paliwa w Europie Zachodniej.

Zaznaczył, że europejski rynek gazu jest dość zliberalizowany, a Nord Stream 2 przyczyni się do rozwoju konkurencji. Według niego tańsza produkcja i transport gazu wywrą presję na cenach rynkowych w Europie, a tym samym odciążą konsumentów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE