ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA spadają; na rynku obawy o Covid-19 w USA
07.07.2020r. 09:07

Ceny ropy w USA idą w dół. Analitycy wskazują, że wzrost liczby przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, największego na świecie konsumenta ropy, może ograniczyć ożywienie popytu na rynku paliw.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na VIII, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,13 USD, po zniżce o 1,21 proc.

Ropa Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 42,61 USD za baryłkę, niżej o 1,14 proc.

Niepokój na rynkach budzi rekord liczby przypadków koronawirusa w USA, który pod znakiem zapytania stawia odbicie w gospodarce i utrzymanie popytu na ropę.

Według danych zebranych przez Johns Hopkins University, obecnie w USA odnotowano ponad 2,9 miliona potwierdzonych przypadków i ponad 130.000 zgonów. W Arizonie liczba nowych przypadków wzrosła w poniedziałek o 3,4 proc., na Florydzie o 3,2 proc., a w Teksasie o 2,7 proc.

16 stanów USA odnotowało rekordowy wzrost liczby nowych przypadków COVID-19 w pierwszych pięciu dniach lipca.
Floryda ponownie wprowadza pewne ograniczenia dotyczące ponownego otwarcia gospodarki, aby poradzić sobie z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa.

"Negatywny wpływ na popyt może mieć ponowne wprowadzenie restrykcji gospodarczych, w połączeniu z obawami o dyscyplinę w przestrzeganiu cięć przez państwa OPEC+" - powiedział główny strateg ds. rynku CMC Markets Michael McCarthy.

"Entuzjazm związany z ponownym otwarciem gospodarek jest łagodzony przez ponowne nałożenie częściowych blokad, wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa na całym świecie" - powiedział Jeffrey Halley, starszy analityk rynku Asia Pacific w Oandzie.

Według szacunków Bloomberga zapasy benzyny w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 1 milion baryłek, podczas gdy przewiduje się, że zapasy ropy w całym kraju spadną drugi tydzień z rzędu.

Oficjalne dane Departamentu Energii zostaną opublikowane w środę, a we wtorek raport o stanie zapasów opublikuje American Petroleum Institute.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE