ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen chce rozwijać petrochemię również przez akwizycje
07.07.2020r. 13:29

PKN Orlen chce rozwijać swój segment petrochemiczny zarówno przez inwestycje, na które chce przeznaczyć ponad 8 mld zł, jak i przez akwizycje - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

"Jest naturalne, że przy rozwoju petrochemii myślimy też w kierunku akwizycyjnym. W planach inwestycji ponad 8 mld zł w petrochemii nie są uwzględnione żadne środki na akwizycje" - powiedział dziennikarzom Obajtek.

"W pierwszym kroku musimy tworzyć podstawowe rzeczy dla petrochemii, czyli olefiny i fenole. To dwie potężne inwestycje, które są sercem każdej nowoczesnej petrochemii. Później są dalsze łańcuchy wartości i tam bym sobie życzył iść w kierunku akwizycyjnym, bo w ten sposób szybciej będziemy te łańcuchy wartości rozwijać" - dodał.
Pytany, czy w kontekście akwizycji w segmencie petrochemii PKN Orlen byłby zainteresowany przejęciem Grupy Azoty, zaprzeczył.

"Nie ma takiego pomysłu. Będziemy przejmować tylko to, na co nas stać i co się spina w naszym łańcuchu wartości. Jeśli podjęliśmy decyzji o inwestycji w nawozy, to odcięliśmy sobie myślenie o akwizycji w tym obszarze" - powiedział prezes Obajtek.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE