ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Konsultacje dotyczące pozwoleń środowiskowych dla elektrowni jądrowej Sizewell C
07.07.2020r. 16:17

Agencja Środowiska zwraca się do lokalnych społeczności i krajowych zainteresowanych stron o informacje zwrotne na temat wniosków o trzy pozwolenia środowiskowe wymagane do uzyskania zezwolenia na eksploatację elektrowni jądrowej Sizewell C w Suffolk w Anglii.

Zezwolenia dotyczą: unieszkodliwiania odpadów promieniotwórczych; obsługi rezerwowych systemów zasilania z wykorzystaniem generatorów diesla; oraz zrzutów wody chłodzącej i ścieków do Morza Północnego.

EDF SZC Co zamierza zbudować nową elektrownię jądrową obok Sizewell B w Suffolk. Oprócz tych zezwoleń środowiskowych, Agencja Środowiska dostarcza również Inspektoratowi Planowania porad i informacji dotyczących zagadnień obejmujących ochronę jakości wody i ekologii; oraz zarządzanie ryzykiem powodziowym i przybrzeżnym. Konsultacje w sprawie wniosku potrwają od 6 lipca przez 12 tygodni.

Simon Barlow, kierownik projektu budowy nowych elektrowni jądrowych Agencji Środowiska, powiedział, że wnioski były zwieńczeniem 10 lat rozmów przedaplikacyjnych z EDF SZC Co.

"Rozumiemy, że istnieją obecnie ograniczenia w zakresie przemieszczania się ludzi i wyzwania związane z dostępnością z powodu pandemii koronawirusa, dlatego podejmiemy środki, aby zapewnić wszystkim dostęp do odpowiednich dokumentów i bezpośredni kontakt z urzędnikami Agencji Środowiska, aby zadawać pytania i omawiać swoje obawy"- powiedział.

W ciągu 12 tygodni i po tym okresie eksperci Agencji Środowiska przeprowadzą oceny techniczne wniosków i rozważą możliwe uwagi. Po podjęciu wstępnej decyzji w sprawie zezwoleń odbędzie się kolejny 12-tygodniowy okres konsultacji w celu wymiany opinii i uzyskania dalszych informacji zwrotnych przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Agencja Środowiska i Urząd Regulacji Jądrowej (ONR) zakończyły już ocenę projektu reaktora EPR w Wielkiej Brytanii, który EDF SZC Co proponuje dla swojej lokalizacji w Sizewell C. Proces oceny zakończył się w grudniu 2012 r., i Agencja Środowiska oraz ONR doszły do wniosku, że projekt reaktora jest "akceptowalny". Oznacza to, że ludzie i środowisko będą odpowiednio chronieni, jeśli reaktor zostanie zbudowany i będzie eksploatowany w Wielkiej Brytanii.

Agencja Ochrony Środowiska jest pozarządowym organem publicznym, ustanowionym w 1995 r. i sponsorowanym przez Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich rządu Wielkiej Brytanii, którego obowiązki dotyczą ochrony i poprawy stanu środowiska w Anglii.

Sizewell C będzie niemal repliką Hinkley Point C (HPC), którą EDF Energy buduje w Somerset i, podobnie jak HPC, będzie w stanie dostarczyć 7 proc. energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii po uruchomieniu działalności komercyjnej. Przy koszcie projektu wynoszącym ok. 18 mld funtów (22 mld dolarów) EDF Energy powiedział, że Sizewell C będzie tańszy w budowie niż HPC, którego szacunkowy koszt wynosi od 21,5 mld do 22,5 mld funtów.

Brytyjski Inspektorat Planowania ogłosił w ubiegłym miesiącu, że przyjął do oceny Development Consent Order przedłożony przez EDF Energy w celu uzyskania zgody na budowę elektrowni jądrowej Sizewell C w Suffolk.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE