ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE

Spadek produkcji ropy w USA mniejszy niż oczekiwano w 2020 r.
08.07.2020r. 09:12

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W bieżącym tygodniu notowania ropy naftowej na razie poruszają się bez wyraźnego kierunku. Stronie popytowej wyraźnie jednak zaczyna brakować sił do kontynuacji zwyżek, co wynika głównie z obaw o negatywne skutki drugiej fali pandemii na popyt na ropę naftową.

Tymczasem wsparciem dla cen ropy naftowej pozostają m.in. duże ograniczenia jej produkcji. Państwa OPEC+ jeszcze co najmniej do końca lipca utrzymają rekordowy poziom cięć wydobycia, sięgający niemal 10% globalnej produkcji. Przez ostatnie dziewięć tygodni systematycznie spadała także liczba funkcjonujących punktów wydobycia ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

(958x639)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Niemniej, wczoraj amerykański Departament Energii podał, że oczekuje mniejszego niż wcześniej spadku produkcji ropy naftowej w USA w 2020 r. Według tej instytucji, w bieżącym roku zniżka produkcji wyniesie 600 tysięcy baryłek ropy dziennie, podczas gdy we wcześniejszym raporcie przedstawiano prognozy rzędu 670 tys. baryłek dziennie. W rezultacie, tegoroczna produkcja ropy naftowej w USA ma wynieść średnio 11,63 mln baryłek dziennie.

Jednocześnie, Departament Energii podał, że oczekuje również mniejszego niż wcześniej spadku konsumpcji paliw w USA. Ma on wynieść 2,1 mln baryłek, podczas gdy wcześniej oczekiwano 2,4 mln baryłek. Mniejsze są także oczekiwania spadku popytu na całym świecie.

Ogólnie, raport departamentu miał neutralny wydźwięk, nie wpływając istotnie na ceny ropy. Poza tym, inwestorzy traktują na razie prognozy na cały bieżący rok z pewnym dystansem, ponieważ nadal trudno oszacować, jak druga fala pandemii przełoży się na produkcję i, przede wszystkim, konsumpcję ropy naftowej.

Tymczasem Amerykański Instytut Paliw wczoraj podał, że w minionym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA wzrosły o 2 mln baryłek. Było to negatywne zaskoczenie, ponieważ oczekiwano ich zniżki o ponad 3 mln baryłek. Dzisiaj o 16:30 polskiego czasu swoje wyliczenia w tej kwestii poda amerykański Departament Energii, który ma dostęp do większej ilości danych niż instytut.

(958x639)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE