ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ zmienił cenę docelową dla akcji PKN Orlen
09.07.2020r. 09:46

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 1 lipca, obniżyli cenę docelową dla akcji PKN Orlen do 80 zł z 83 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Raport sporządzono przy kursie 63,28 zł.

"Zalecamy neutralne stanowisko wobec PKN Orlen do momentu ogłoszenia decyzji KE odnośnie fuzji z Lotosem, chociaż uważamy, że walory spółki są tanie (kupuj/ neutralnie; 12M EFV = 80,0 zł na akcję)" - napisano w raporcie.

22 lipca mija ostateczny termin ogłoszenia przez Komisję Europejską decyzji i wymogów, które PKN musi spełnić, by przejąć Lotos.
"Wydaje się oczywiste, że decyzja będzie miała silny wpływ na notowania obu spółek w zależności od tego, czy fuzja dostanie zielone światło czy nie. Uważamy, że szanse są 50 proc./50 proc., dlatego też zmieniamy naszą krótkoterminową rekomendację +relatywną do rynku+ na +neutralnie+ (przynajmniej do momentu ogłoszenia ostatecznej decyzji)" - napisano w raporcie.

W ocenie DM BOŚ, początkowa reakcja rynku na brak zgody na fuzję może być pozytywna (oczekiwania bezpieczniejszego bilansu, kontynuacja wypłacania dywidend, mniejsza ekspozycja na ryzyka branży rafineryjnej), podczas gdy zgoda KE mogłaby wstępnie obudzić negatywny sentyment (obawy, że PKN może być poddany presji, by "przepłacić" za przejęcie Lotosu, silny wzrost zadłużenia, wstrzymanie wypłat dywidendy).

"Zgoda KE na fuzję z Lotosem potwierdzi naszą wycenę PKN, podczas gdy odmowa będzie bodźcem do jej obniżenia. Natomiast pod względem fundamentalnym zielone światło dla fuzji będzie, naszym zdaniem, dobrą nowiną dla PKN" - napisano w raporcie DM BOŚ.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE