ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy ogłaszają przetarg na sieć energetyczną dla morskiej farmy wiatrowej
09.07.2020r. 13:10

Niemiecki operator systemu przesyłowego odpowiedzialny za połączenia sieciowe na Morzu Bałtyckim ogłosił przetarg na usługi routingu dla trasy przyłączenia do kabla OST-1-4. Zakres prac obejmuje usługi planowania trasy oraz przygotowanie niezbędnych dokumentów technicznych dla odcinka nadmorskiego tej linii - czytamy w BiznesAlert.pl.

Czas trwania umowy na usługi routingu wynosi trzy lata, począwszy od grudnia 2020 roku. Oferty można składać do 7 sierpnia. Ogłoszenie przetargowe dotyczy linii przyłączeniowej OST-1-4 w ramach farmy Ostwind 3.

Według dokumentu opublikowanego w zeszłym roku przez Deutsche WindGuard na temat statusu morskiej energii wiatrowej, w Niemczech w pierwszej połowie 2019 roku kabel OST-1-4 ma połączyć 300 MW mocy z morskich farm wiatrowych z obszaru wiatrowego O-1.3 z Morza Bałtyckiego na stały ląd. Według raportu Deutsche WindGuard połączenie ma zostać uruchomione w 2026 roku.
Obszar O-1.3 jest jednym z trzech obszarów Niemieckiej Federalnej Agencji Morskiej i Hydrograficznej (Bundesamt für Seeschifffahrt und Hydrographie; BSH) oznaczonych jako odpowiednie do budowy i eksploatacji morskich farm wiatrowych. Pozostałe dwa obszary, N-3.7 i N-3.8, znajdują się w niemieckiej części Morza Północnego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Offshore Wind Biz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE