ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kwieciński: Polska jest bardziej odporna na kryzys niż inne kraje europejskie
09.07.2020r. 13:24

- Polska dzięki dywersyfikacji gospodarki oraz wsparciu rządowemu w postaci tarcz antykryzysowych przechodzi obecny kryzys stosunkowo łagodnie w porównaniu do innych państw europejskich. Widać to również po wynikach naszej spółki i i ilości sprzedanego gazu w pierwszym półroczu tego roku - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podczas spotkania z dziennikarzami.

W pierwszym półroczu PGNiG zwiększył sprzedaż gazu o jeden procent w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku. W pierwszym 2020 r. roku było to siedem procent więcej aniżeli w pierwszym kwartale ubiegłego roku. - Drugi kwartał był trudniejszy, jednak nie aż tak, jak przewidywaliśmy wcześniej - powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Kwieciński dodał, że w porównaniu do innych europejskich państw jest to bardzo dobry wynik. - W niektórych krajach, np. na Słowacji, popyt na gaz spadł w kwietniu nawet o 25- 35 proc., a w Polsce spadek wyniósł tylko 3 proc. W pierwszym półroczu popyt na gaz urósł w Polsce o 1 proc., podczas gdy np. w Niemczech spadło 5 proc., a we Francji o 12 - powiedział Jerzy Kwieciński cytowany przez "Puls Biznesu".
- Kwiecień i maj okazały się chłodniejsze od analogicznych miesięcy 2019 r. Ponadto polska energetyka jest w relatywnie niewielkim stopniu zależna od gazu, a znaczną część surowca zużywa przemysł - mówił dalej cytowany przez "Puls Biznesu". Jerzy Kwieciński.

Prezes odniósł się również do struktury zużycia gazu w przemyśle i energetyce. - Energetyka w Polsce generuje około siedmiu procent całkowitego popytu na gaz. Mamy również rozbudowany przemysł chemiczny, nawozowy czy rafineryjny, który generuje duży popyt błękitnego paliwa. Poza dużymi firmami, widzimy też znaczny trend w przechodzeniu na gaz wśród małych i średnich przedsiębiorstw. To też w głównej mierze pokazuje siłę polskiej gospodarki jako zdywersyfikowanej - podkreślił prezes Kwieciński.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE