ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Goldman-Sachs: w obecnym otoczeniu ceny ropy i metali będą rosły
09.07.2020r. 14:53

Ceny takich surowców jak miedź, srebro, stal czy złoto będą rosły, ze względu na narastające ryzyko powrotu pandemii w Stanach Zjednoczonych i powiększającą się różnicę między tempem wzrostu gospodarczego w Chinach i USA. - napisano w najnowszym biuletynie Commodities Research Goldman-Sachs. Analitycy zalecają także długą pozycję w przypadku ropy Brent i krótką na WTI.

W najnowszym biuletynie Commodities Research, analitycy Goldman-Sachs zalecają długą pozycję w takich surowcach jak miedź, srebro, stal i złoto.

"Inwestorzy powinni skoncentrować się na towarach, które mają mniejszą ekspozycję na obszary z nowymi ogniskami koronawirusa - wzrost zachorowań w USA w porównaniu z Azją i Europą - i są mniej narażone w przypadku ponownego wybuchu epidemii - czyli dobra inwestycyjne (towary capex) w porównaniu z towarami konsumpcyjnymi (towary opex). Co więcej, towary pracochłonne i produkowane w obu Amerykach są znacznie bardziej narażone na zakłócenia związane z koronawirusem. Środowisko, w którym Chiny, największy na świecie nabywca detaliczny, radzi sobie lepiej niż Stany Zjednoczone, jest idealne dla złota, co daje nam większe przekonanie o naszej cenie docelowej 2.000 USD za uncję" - napisano.

"Pozorny paradoks rosnących cen towarów w obliczu słabszych fundamentów (z wyłączeniem metali) był cechą wszystkich cykli gospodarczych i towarowych od momentu przystąpienia Chin do WTO. U podstaw tego +paradoksu+ leży wyższe tempo wzrostu gospodarczego w Chinach w porównaniu do USA. Wraz z powiększeniem się różnic między stopami wzrostu dolar osłabia się, wzmacniając wyższe ceny ropy i towarów" - wskazano w raporcie.
Analitycy wskazują na otwieranie długich pozycji w przypadku ropy Brent oraz krótkich w przypadku ropy WTI.

"Aby uniknąć napięcia między krótkoterminowymi słabszymi fundamentami ropy naftowej a ryzykiem ze strony osłabiającego się dolara, długa pozycja w spreadzie Brent-WTI zwiększa ekspozycję na silniejsze ożywienie w Azji i Europie, unikając jednocześnie bezpośredniego ryzyka luki spadkowej na rynku amerykańskim" - podano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE