ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG podarowało powodzianom z Podkarpacia sprzęt AGD
09.07.2020r. 18:57

Ponad 70 rodzin z Trzcinicy na Podkarpaciu, które ucierpiały w ostatnich nawałnicach otrzymało w czwartek sprzęt AGD od spółki PGNiG. Chcemy pokazać, że polskie, duże firmy potrafią dbać nie tylko o siebie, ale również umieją pomagać innym - powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Na konferencji prasowej w Trzcinicy Kwieciński podkreślił, że to pierwsza transza pomocy dla powodzian z Podkarpacia. "Uważamy, że będąc jedną z największych polskich firm należy dbać nie tylko o rozwój własnej firmy, ale również należy dbać o otoczenie. Trzeba widzieć, co się w tym otoczeniu dzieje" - mówił.

Kwieciński zaznaczył, że PGNiG jest bardzo silnie obecne na Podkarpaciu. Przypomniał, że 1/3 wydobycia polskiego gazu pochodzi z terenu Podkarpacia. W tym regionie jest zarejestrowana również spółka PGNiG Technologie.

"Jesteśmy bardzo silnie obecni tutaj i wiemy, że wiele rodzin naszych pracowników ucierpiało w czasie tej powodzi" - powiedział prezes PGNiG i dodał, że "ta pomoc jest wyrazem serca, nas i naszych pracowników, dla wszystkich, którzy ucierpieli".

Sprzęt AGD, w tym m.in. lodówki i pralki otrzyma 71 rodzin z Trzcinicy. Jedna rodzina otrzyma piec gazowy. "Ta pomoc, którą tu przekazujemy jest dostosowana do potrzeb mieszkańców. Chcemy pokazać, że polskie, duże firmy potrafią dbać nie tylko o siebie, ale również umieją pomagać innym. Realizujemy tym samym nasze hasło "Jesteśmy blisko Ciebie" - powiedział.
Kwieciński przypomniał, że to prezydent Andrzej Duda, który był w ubiegłym tygodniu na Podkarpaciu na terenach dotkniętych powodzią zapowiedział, że PGNiG będzie pomagać. "Dlatego tu jesteśmy. Widać, że współpraca buduje" - powiedział prezes PGNiG.

Zapowiedział, że w piątek sprzęt AGD trafi do mieszkańców gminy Birczy. "Będziemy pomagać kolejnym gminom. Nikt kto ucierpiał w tej powodzi nie zostanie bez pomocy" - zadeklarował Kwieciński.

Obecny na konferencji wójt gminy Jasło, do której należy Trzcinica, Wojciech Piękoś powiedział, że woda zniszczyła w tej miejscowości 157 domów. "To jest ogromna skala. Trzcinica liczy ok. 800 numerów. Czyli niemal 1/4 domów została w jakiś sposób zniszczona" - powiedział

Przekazanie przez PGNiG sprzętu AGD Piękoś nazwał "pięknym gestem". "To gest, który niesie otuchę" - dodał wójt.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE