ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Produkcja energii jądrowej we Francji spadła w czerwcu o 25,1 proc.
10.07.2020r. 13:01

Francuski potentat jądrowy EDF poinformował, że w czerwcu produkcja energii jądrowej we Francji spadła o 25,1 procent do poziom 21,3 TWh rok do roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Słabsze wyniki wytwarzania są spowodowane pandemią, która spowodowała spadek zapotrzebowania na energię w gospodarce i przemyśle.

Od początku roku całkowita produkcja energii elektrycznej we Francji wyniosła 174 TWh, w porównaniu do 203,7 TWh w 2019 roku. Jest to 14,6-procentowy spadek.
To nie jest jedyne ze zmartwień francuskiego sektora jądrowego. Audytor publiczny wskazał, że EDF musi ustalić jasne finansowanie i rentowność reaktorów jądrowych przed uruchomieniem projektów. Framatome, jednostka budująca reaktory EDF, pracuje obecnie nad reaktorem EPR 2, który będzie tańszy i łatwiejszy w budowie niż jego obecny model EPR, który spowodował miliardowe przekroczenia kosztów i lata opóźnień projektów we Francji i Finlandii.

Reaktory EPR są największymi na świecie, o mocy do 1650 megawatów. Dwa działają w Chinach, EDF buduje dwa kolejne w Wielkiej Brytanii przypomina BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 10.07.2020r. 13:59
elektrownie jądrowe należy stawiać na morzu (śródziemnym) offshore i wykorzystywać do odsalania wody eksportowanej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE