ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 2,1 GW mocy w fotowoltaice
13.07.2020r. 08:43

Na dzień 1 lipca br. moc instalacji fotowoltaicznych przyłączonych do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego wyniosła ponad 2,1 GW- wynika z informacji Polskich Sieci Elektroenergetycznych.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 9 )


Autor: zgryźliwy 13.07.2020r. 14:40
I te 2 GW zainstalowanej wczoraj przykładowo dało 1 GW w południe, a za całą dobę średnio 330 MW. Zielona magia liczb. A 12 lipca dzień jeszcze długi.......
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 14.07.2020r. 23:14
Pociągnij dalej statystyki, są ciekawe, podaj ile węgla na dobę nie spalono dzięki pv. Nie zapomnij też może o kosztach transportu i straconej na ten cel energii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 15.07.2020r. 21:00
Skoro nie liczysz to policzę sam. 1 MWh to 0,5 tony węgla, 330 MWh/h to 150 ton węgla, x 24 h to 3600 ton/doba, czyli dwa pociągi węgla na dobę nie zostało spalone i nie wyemitowało "śmieci" + koszt i energia (prądu) na transport. A będzie czystego prądu coraz więcej więc chyba będziesz musiał przywyknąć do takiego kierunku rozwoju.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 16.07.2020r. 05:39
Problemem OZE nie jest energia, problemem jest moc. Zapłacono za budowę 2 GW, średnia roczna produkcja zastąpi tylko 0,3 GW. Budowa fotowoltaiki zastępuje ZERO mocy nieodnawialnych. Cóż z tego, że z kosztów zeszło trochę kosztów paliwa, skoro w kosztach figurują pozycje na budowę i utrzymanie mocy wiatrowych, foto i całego systemu bez OZE...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 16.07.2020r. 07:51
W oparciu o średnie roczne ze statystyk wykażę bezsens samochodów osobowych. 15 tys.km/rok to 2km/h tyle co pieszo. Masz samochód? I tak świetnie prosperująca od pół wieku energetyka węglowa potrzebuje rynek mocy, ogromne pieniądze, przynajmniej 10zł/mc od każdego a opłata OZY na rachunkach 0zł. Już przez lata była opłata przejściowa finansująca poczynione inwestycje i co, za mało.. Można jeszcze wykazać bezsens instalowania klimatyzacji, ile średniorocznie ona pracuje? Widać ile tego jest na budynkach i co to niedorzecznego jest w tym, że pod miastem są pola fotowoltaiczne zasilające te klimatyzatory. Lepiej z węgla? I tak przykłady można mnożyć. Węgiel nie obroni się bo już dochodzi do kresu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 17.07.2020r. 10:51
Złe przykłady. Zakupy prywatne są zakupami dóbr luksusowych. Jeśli ktoś chce mieć klime na 2 mies. to jego sprawa, kupuje za swoje, nie z budżetu. Jeśli ktoś chce mieć muzeum samochodów, to może mieć w garażu 10 samochodów. Biznes tak nie działa. Najlepszy biznes to linie produkcyjne obciążone na 102 %. Gdy mamy 3 linie produkcyjne obciążone na 30 % to wkracza Zarządca Komisaryczny, robi restrukturyzację i wyprzedaje nieczynny majątek. Obowiązuje wszędzie, tylko nie w OZE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 17.07.2020r. 19:31
Napisałeś obszernie, z rozwinięciem tematu o finansowaniu OZE no to ustosunkuj się jeszcze do opłaty przejściowej i mocowej w energetyce. A co z finansowaniem z budżety budowy dróg, dworców i kolei. Po co to polepszać, przecież już jakieś jest tak jak jest wytwarzanie prądu. A luksus posiadania OZE jako samograja produkującego prąd z "niczego" to nie jest nic warty? Tego nie należy finansować? Rozumiem, że podtrzymujesz stanowisko, iż dla funkcjonowania luksusu klimatyzacji w Trójmieście lepszy jest prąd ze Śląska, z tamtejszego węgla niż gdyby pochodził z miejscowego pv.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: diabeł tkwi w szczegółach 18.07.2020r. 17:54
Człowieku! Nie "prąd", a energię elektryczną! W szkole byłeś? Czy tata "studia" zafundował?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pesel 19.07.2020r. 12:09
A coś rzeczowego mógłbyś do dyskusji wnieść czy tylko na proste przygadywanie Ciebie stać? Ludzie dla całokształtu zagadnienie nazywają to po prostu prądem i z kontekstu wiedzą o co chodzi. Fakt, mogłem dodać, że chodzi o prąd elektryczny bo laicy też na forum trafiają i nie są zorientowani o czym jest mowa. Dla porządku powiem Tobie co to jest prąd (elektryczny) i nie może on powstać bez energii (elektrycznej). Prąd to uporządkowany ruch elektronów pod wpływem pola elektrycznego czyli różnicy potencjałów (napięcia). Powstanie prądu musi być związane z powstaniem energii, bez prądu może być tylko napięcie. Czy już lepiej rozumiesz związek prądu i energii?
A na własny użytek to jaką stosujesz nazwę odnośnie rachunku za "energię elektryczną z opłatą zmienną sieciową i jakościową wraz z opłatami stałymi ( w tym OZE)". Wszyscy nazywają to rachunkiem za prąd a Ty?
Co do moich studiów to masz rację, rodzice mi zafundowali, jeszcze nie pracowałem.
A Ty na jakiej szkole skończyłeś swoją edukację, po wpisie wnioskuję, że nie były to studia. Zasadnicza przyzakładowa?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE