ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Ropa w dół w świecie zmagającym się z Covid-19
13.07.2020r. 12:41

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
W Stanach Zjednoczonych, gdzie trzy stany będące największymi konsumentami paliw odnotowują zdecydowany wzrost liczby zachorowań, wskaźniki w czasie rzeczywistym sugerują ponowną zmianę zachowań konsumenckich. W Europie zaczynamy dostrzegać oznaki przyspieszenia nowych zachorowań, na czele z takimi krajami jak Portugalia czy Bułgaria, gdzie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy przewiduje się wzrost ruchu turystycznego.

Zarówno ropa WTI, jak i ropa Brent straciły na wartości po kilku nieudanych próbach pokonania oporu na poziomie odpowiednio 41 USD/b oraz 44 USD/b w ostatnich tygodniach. Zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych są nadal na niemal rekordowym poziomie, a rynek obecnie obawia się, że wzrost zakażeń koronawirusem w Teksasie, Kalifornii i na Florydzie, czyli w trzech stanach będących największymi konsumentami paliw, może zahamować ostatnie ożywienie popytu. Obawy o podaż pogorszyła wiadomość, że ogarnięta wojną domową Libia zasygnalizowała możliwość wznowienia eksportu ropy naftowej. W ostatnich miesiącach wydobycie było niemal zerowe w porównaniu z grudniową produkcją 1,1 mln baryłek dziennie.

W najnowszym raporcie na temat rynku ropy Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) wykazywała optymizm, biorąc pod uwagę ostatnie ożywienie popytu oraz kolejne zakończone sukcesem działania OPEC+ na rzecz ograniczenia podaży. Na prognozę tę negatywnie wpłynął jednak ostatni wzrost liczby zachorowań na Covid-19, stawiając pod znakiem zapytania oczekiwania dotyczące transformacji na rynku ropy z istotnej nadwyżki w pierwszym półroczu do deficytu w drugim półroczu. W efekcie MAE zakończyła raport ostrzeżeniem, że duża, a w niektórych krajach szybko rosnąca, liczba przypadków Covid-19 to sygnał, że pandemia nie została opanowana, a ryzyko dla prognoz rynkowych jest niemal na pewno spadkowe.

Mimo iż w ubiegłym tygodniu przedział dla ropy Brent był niemal najwęższy od września ubiegłego roku, ostatnie wydarzenia potwierdzają naszą prognozę na III kwartał: ropa Brent najprawdopodobniej pozostanie w granicach 35-45 USD.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE