ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podwykonawca na budowie zakładu przetwórstwa gazu Amur protestował żądając wypłaty zaległych pensji
14.07.2020r. 08:46

Grupa około trzystu pracowników firmy Renaissance Heavy Industries, która jest podwykonawcą Gazprom Piererabotka Blagoweszczensk przy budowie zakładu przetwórstwa gazu Amur, protestowało przeciwko niewypłacaniu wynagrodzenia za ostatnie trzy miesiące pracy. Budowlańcy wdarli się do budynków administracyjnych i zdewastowali ich wnętrza - czytamy w BiznesAlert.pl.

Pracownicy zebrali się na placu przed budynkami administracyjnymi, aby zażądać wypłacenia zaległych pensji, których pracodawca nie wypłacał im od trzech miesięcy. Po braku reakcji ze strony kierownictwa firmy, protestujący wdarli się do budynków administracyjnych i zaczęli je niszczyć. Po kilkunastu minutach przyjechały oddziały specjalne milicji OMON oraz Rosgwardii. Wzmocnione siły porządkowe spacyfikowały protest.

Prokuratura zamierza postawić im zarzuty z artykułu o działaniach chuligańskich.
Gazprom Piererabotka Blagoweszczensk poinformował w oświadczeniu, że z jego strony nie ma zaległości finansowych wobec podwykonawcy. Według inwestora obecnie trwają negocjacje pomiędzy pracownikami a władzami firmy. Praca przy budowie postępuje bez zakłóceń.

Zakład Przetwórstwa Gazu Amur jest zlokalizowany na Syberii na Dalekim Wschodzie Rosji. Będzie to największy tego typu obiekt na świecie. Składać się będzie z sześciu linii produkcyjnych, w których odbywać się będzie oczyszczanie etanu. Pozostałe składowe jak metan,hel, butan, heksan czy pentan będą sprzedawane jako osobny produkt. Moce przerobowe zakładu mają wynosić 42 mld m sześc. oczyszczonego gazu rocznie. Przy jego budowie pracuje około 30 tys. pracowników - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax/Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE