ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Reaktor Candu ustanawia rekord pracy w Ameryce Północnej
14.07.2020r. 09:06

Blok nr 1 w elektrowni jądrowej Darlington, należącej do przedsiębiorstwa energetycznego Ontario Power Generation (OPG) ustanowił nowy rekord eksploatacyjny w Kanadzie i Ameryce Północnej dzięki 895 kolejnym dniom nieprzerwanej pracy. Reaktor Candu zainstalowany w tym bloku działa od 26 stycznia 2018 r. bez konieczności wyłączania go z eksploatacji w celu konserwacji lub naprawy.

"Niezwykłe działanie bloku nr 1 jest odzwierciedleniem silnego zaangażowania naszych pracowników w zapewnianie wydajnej i niezawodnej pracy naszych jednostek wytwórczych z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Ontario" - powiedział Sean Granville, dyrektor generalny ds. jądrowych. "Ten historyczny sukces świadczy o niezawodności elektrowni Darlington, która wytwarza czystą energię elektryczną 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu".

Poprzedni rekord 894 dni nieprzerwanej pracy był osiągnięty przez blok nr 7 w elektrowni Pickering zarządzanej również przez OPG.
Reaktory Candu są reaktorami z ciężką wodą pod ciśnieniem (PHWR). Zarówno reaktory PHWR, jak i zaawansowane reaktory chłodzone gazem (AGR) są zaprojektowane do przeładunku paliwa bez konieczności ich wyłączania. Rekord świata ciągłej eksploatacji energetycznego bloku jądrowego jest obecnie w posiadaniu jednostki nr 1 w EJ Kaiga w Indiach - również typu PHWR - który został wyłączony 31 grudnia 2019 r. po 962 dniach eksploatacji, pobijając poprzedni rekord 940 dni ustanowiony przez brytyjski zakład Heysham II z reaktorem AGR we wrześniu 2016 r.

Cztery reaktory działające w EJ Darlington wkrótce rozpoczną produkcję izotopów medycznych: kobalt-60, który jest używany do sterylizacji wyrobów medycznych jednorazowego użytku, oraz molibden-99, stosowany w diagnostyce medycznej i obrazowaniu.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Kicio 15.07.2020r. 07:16
E tam. Wiatrak lepszy. Może bez przerwy chodzić nawet 12h
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE