ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Korea Płd. przeznaczy równowartość 376 mld zł na zielone projekty do 2025 r.
14.07.2020r. 09:23

Korea Płd. do 2025 r. przeznaczy 114 bln wonów (376 mld zł) z państwowych funduszy na rozwój ekologicznych branż przemysłu - wynika z ogłoszonego we wtorek przez prezydenta Mun Dze Ina planu "Zielonego Nowego Ładu", który ma stworzyć 1,9 mln miejsc pracy.

Projekt, nazywany tak w nawiązaniu do "Nowego Ładu" (New Deal) prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta, ma pomóc Korei Płd. przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa i sprawić, że jej gospodarka stanie się niskoemisyjna i będzie "nadawała tempo" na świecie.

Według Muna przemiany będą dotyczyły 10 obszarów, w tym przyjaznej dla środowiska energii, pojazdów przyszłości, wykorzystania sztucznej inteligencji czy inteligentnej opieki medycznej - podała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

"Koreańska wersja Nowego Ładu, ogłoszona dziś, jest początkiem wielkiej transformacji Republiki Korei. To początek wielkiego skoku, by ten kraj przewodził światu" - powiedział Mun, używając formalnej nazwy swojego kraju.
"Rząd obiecuje bezprecedensowe inwestycje w koreańską wersję Nowego Ładu. Zainwestuje bezpośrednio 114 bln wonów państwowych funduszy do 2025 roku" - zaznaczył prezydent. Dodał, że całkowita suma inwestycji zwiększy się do 160 bln wonów (ponad 525 mld zł), gdy doliczy się pieniądze wydane przez sektor prywatny i samorządy lokalne.

W ramach projektu do 2025 roku ma powstać 1,9 mln nowych miejsc pracy. Już do roku 2022, gdy kończy się pięcioletnia kadencja Muna, rząd planuje osiągnąć "zauważalne rezultaty", wydać 49 bln wonów i stworzyć 890 tys. miejsc pracy - zapowiedział prezydent.

Przez koronawirusa gospodarka Korei Płd. skurczyła się w pierwszym kwartale br. o 1,4 proc. w porównaniu z ostatnim kwartałem 2019 roku, co było największym spadkiem od 2008 roku. Pandemia uderzyła w przemysł, eksport, konsumpcję i zatrudnienie. W kwietniu odnotowano w kraju największy spadek liczby miejsc pracy od 1999 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE