ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniżył rekomendację Unimotu
14.07.2020r. 10:56

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 7 lipca, obniżyli rekomendację dla Unimotu do "trzymaj" z "kupuj" wcześniej, podwyższając jednocześnie cenę docelową do 45 zł z 38 zł.

Raport sporządzono przy kursie 42,2 zł.

"Obniżenie rekomendacji fundamentalnej jest związane z naszymi obawami dotyczącymi oleju napędowego i biopaliw. Jesteśmy przekonani, że nadzwyczaj korzystne premie lądowe notowane w I poł. br. nie utrzymają się w pozostałej części roku" - napisano w raporcie.

"Warunki rafineryjne wynikające z wpływu pandemii oddziałują niszczycielsko na wszystkie rafinerie w Europie i jedynie niedobitki w regionie jeszcze nie obniżyły produkcji, podczas gdy większość desperacko broni dodatniego poziomu EBITDA" - dodano.
Zdaniem DM BOŚ, w warunkach agresywnej konkurencji, wysokie premie lądowe w Polsce nie umkną uwadze rynku i rosnący import oleju napędowego z nowych źródeł doprowadzi do normalizacji poziomu premii lądowych w II połowie br.

"Dodatkowo warto pamiętać, że wysoki poziom tych premii w I półroczu miał wsparcie ze strony szokująco niskich cen ropy i umacniającego się USD w marcu i kwietniu, zatem ostatnie osłabienie USD i rosnące ceny ropy budzą naszą czujność" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE