ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zdaniem analityków unijny budżet na walkę o klimat jest wciąż niewystarczający
14.07.2020r. 11:58

Analitycy Climate&Company i Agora Energiewende stwierdzili, że propozycja Komisji Europejskiej dotycząca długoterminowego budżetu i funduszu naprawczego Unii Europejskiej pozostawia ogromny niedobór w "zielonych" inwestycjach potrzebnych do osiągnięcia europejskich celów klimatycznych - czytamy w BiznesAlert.pl.

W związku z pandemią koronawirusa, przywódcy z 27 krajów spotkają się w piątek w Brukseli, aby spróbować uzgodnić budżet bloku na lata 2021-27 i fundusz stymulujący gospodarkę. Komisja Europejska zaproponowała pakiet 1,85 biliona euro, który ma przyczynić się do ożywienia w gospodarkach dotkniętych wirusem w Europie w oparciu o "zielony" przemysł i technologie, które pomagają zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych. Jednak według analizy firmy consultingowej Climate&Company oraz Agora Energiewende, tylko 80 miliardów euro jest zdecydowanie przeznaczonych na ochronę klimatu. To zdecydowanie za mało w stosunku do 2,4 bilionów euro inwestycji w technologie niskoemisyjne, które według naukowców będą potrzebne do 2027 roku, aby zrealizować obecne cele UE w zakresie redukcji emisji.

Analitycy stwierdzili, że priorytetami inwestycyjnymi powinno być szybkie zwiększenie mocy wytwórczych energii odnawialnej, czysta produkcja wodoru, energooszczędne remonty budynków i infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych. - Istnieje prawdziwa rozbieżność między narracją, którą widzimy na najwyższym szczeblu politycznym, a szczegółami propozycji - powiedział Matthias Buck, szef departamentu europejskiej polityki energetycznej w Agora Energiewende.
Komisja powiedziała, że nie może komentować niepublikowanego badania. Twierdzi ona, że 25 procent budżetu UE powinno wspierać działania na rzecz klimatu. Ale analitycy uważają, że brak środków wykonawczych stworzył "ogromne ryzyko polityczne", że pieniądze te zostaną wydane na inwestycje, które będą się wiązać z zanieczyszczeniami. Nawet gdyby wszystkie fundusze UE wniosły maksymalny możliwy wkład w klimat, w 2027 roku. Stanowiłoby to jedynie 675 mld euro.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel w piątek przedstawił nową propozycję budżetu, która zakłada, że 30 procent pieniędzy przeznaczone będzie na walkę ze zmianami klimatu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE