ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Obajtek: chcemy działać w Polsce, ale i w regionie
14.07.2020r. 13:52

PKN Orlen zamierza się rozwijać nie tylko w Polsce, ale i w naszym regionie Europy - wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, podczas konferencji prasowej, na której poinformowano o zgodzie KE na przejęcie Grupy Lotos i planach przejęcia PGNiG.

"Mamy aspiracje nie tylko działać w Polsce, ale mocno działać w regionie. (...) Stworzenie czempiona europejskiego, światowego, pozwoli nam bardzo mocno działać w regionie, wtedy pokażemy swoją siłę" - powiedział szef PKN Orlen.

Zdaniem prezesa Obajtka, to PKN Orlen ma zostać firmą, która integruje spółki tak, by powstał koncern multienergetyczny w Polsce, ponieważ już teraz jest firmą międzynarodową z aktywami na Litwie, w Czechach i Niemczech, ma też wielkie doświadczenie w obszarze fuzji i przejęć oraz ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu procesów inwestycyjnych.

"W tym roku na inwestycje wydamy 8 mld zł, a to jest początek, jeżeli mówimy o naszej strategii w tym zakresie" - podkreślił Obajtek.
KE poinformowała we wtorek, że zatwierdziła przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. Zatwierdzenie uzależniono od pełnego wywiązania się ze zobowiązań przedstawionych przez Orlen. Chodzi m.in. o sprzedaż 30 proc. udziałów rafinerii Lotos i 80 proc. stacji tej sieci.

Ponadto, również we wtorek, PKN Orlen poinformował o podpisaniu listu intencyjnego ze Skarbem Państwa ws.przejęcia kontroli kapitałowej nad Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE