ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wietnam rozważa powrót do porzuconych planów rozwoju energetyki jądrowej
14.07.2020r. 14:45

Wietnam dąży do powrotu do energii jądrowej po 2035 r. w reakcji na ostrzeżenia, że malejące zasoby naturalne mogą prowadzić w przyszłości do niedoborów energii elektrycznej.

Projekt krajowego planu energetycznego przygotowany przez ministerstwo przemysłu i handlu przewiduje budowę około 1 GW mocy jądrowych do 2040 r. i 5 GW do 2045 r. Ruch ten jest spowodowany ostrzeżeniami, że malejące zasoby naturalne mogą prowadzić do niedoborów energii elektrycznej.

Według doniesień dziennika VN Express International Wietnamskie Stowarzyszenie Energetyczne wezwało niedawno rząd do ponownego rozważenia wdrożenia energetyki jądrowej do krajowego bilansu energetycznego.

W 2009 r. Wietnam planował budowę dwóch elektrowni jądrowych w południowo-środkowej prowincji Ninh Thuan, ale Zgromadzenie Narodowe odrzuciło tę propozycję w 2016 r. ze względu na zbyt wysokie koszty inwestycji.
Nguyen Quan, były minister nauki i techniki, ostrzegł w 2018 r., że tradycyjne źródła energii kurczą się, stwarzając potrzebę przyjrzenia się alternatywnym źródłom, takim jak energia jądrowa.

W swoim planie na lata 2021-30 ministerstwo wyklucza również budowę elektrowni węglowych po 2030 r., zamiast tego priorytetowo traktuje odnawialne źródła energii i skroplony gaz ziemny. (LNG). Ostrzega również o możliwości wystąpienia niedoborów energii w latach 2021-2025 po tym, jak budowa nowych elektrociepłowni opalanych gazem była opóźniona.

Według Vietnam Energy Association elektrownie węglowe stanowiły w ubiegłym roku 36,1 proc. dostaw energii elektrycznej, a druga z kolei energia wodna na poziomie 30,8 proc..

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE