ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dania i Wielka Brytania rozpoczęły budowę kabla energetycznego Viking Link
15.07.2020r. 08:11

To najdłuższe na świecie połączenie elektroenergetyczne ma wesprzeć Zjednoczone Królestwo w drodze do ograniczenia emisji dzięki importowi zielonej energii pochodzącej z farm wiatrowych w Danii - czytamy w BiznesAlert.pl.

Budowę kabla wysokiego napięcia prądu stałego realizuje firma Siemens Energy w obu krajach. Projekt Viking Link jest wspólnym przedsięwzięciem National Grid Ventures - spółki brytyjskiego operatora sieci przesyłowych, oraz duńskiego operatora systemu elektroenergetycznego Energinet. Po zakończeniu budowy interkonektor o mocy 1,4 GW będzie najdłuższym na świecie połączeniem podmorskim i lądowym o długości 765 km. Połączy Bicker Fen w Lincolnshire w Wielkiej Brytanii z Revsing w Południowej Jutlandii w Danii. Wielka Brytania uważa, że ten projekt zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju i obniży rachunki konsumentów.

Mike Elmer, dyrektor projektu Viking Link dla National Grid Ventures powiedział, że projekt Viking Link odegra istotną rolę w obniżeniu emisyjności energetyki brytyjskiej w drodze do systemu zerowej emisji netto. Umożliwi dostęp do bardziej ekologicznych dostaw energii elektrycznej, dzięki czemu energia będzie bezpieczniejsza i bardziej dostępna dla konsumentów.
Inwestycja, której koszy sięga dwóch miliardów euro umożliwi przesył energiii ze źródeł odnawialnych, która ma zaspokoi zapotrzebowanie półtora miliona brytyjskich gospodarstw domowych. Do 2030 roku 90 procent energii elektrycznej importowanej przez połączenia międzysystemowe National Grid będzie pochodzić ze źródeł zeroemisyjnych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Viking Link , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Energetyk77 15.07.2020r. 11:07
Nie wiem dlaczego tyle inwestujemy w OZE połacąc po 70Euro/MWh, podczas gdy Dania w ramach transferu statystycznego... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 16.07.2020r. 17:16
wyższe ceny to i wyższe prowizje
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE