ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA w górę po spadku zapasów tego surowca
15.07.2020r. 09:03

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw drożeje w reakcji na spadek jej zapasów. Analitycy czekają również na komunikat po szczycie państw OPEC+ - rynek spodziewa się zmniejszenia cięć produkcji ropy o 2 mln baryłek dziennie.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,50 USD, po zwyżce o 0,55 proc.

Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 43,11 USD za baryłkę, wyżej o 0,49 proc.

We wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 8,32 mln baryłek.

Analitycy spodziewali się spadku zapasów ropy o 2,1 mln baryłek.

Spadły zapasy benzyny - o 3,86 mln baryłek - wynika z danych API.

"Dane API zapewniły wsparcie dla wzrostu cen na rynku w porannym handlu" - napisano w raporcie ING Economics.
W środę swój raport o zapasach paliw przedstawi Departament Energii (DoE).

Według delegatów po wtorkowym spotkaniu delegatów OPEC+, wielu członków Organizacji chce kompensacyjnych cięć produkcyjnych w sierpniu i wrześniu od członków, którzy nie osiągnęli celów w poprzednich miesiącach.

Delegaci podali, że komitet techniczny OPEC+, który spotkał się we wtorek podczas wideokonferencji, nakreślił plany dla kilku krajów, w tym Iraku, Nigerii i Kazachstanu, aby w ciągu najbliższych kilku miesięcy dodatkowo obniżyły produkcję 842 tys. baryłek dziennie.

Oczekuje się, że OPEC i sojusznicy, w tym Rosja, zmniejszą cięcia produkcji do 7,7 miliona baryłek dziennie od sierpnia, w porównaniu z rekordową obniżką o 9,7 miliona b/d (10 proc. światowej produkcji) w okresie od maja do czerwca.

Analitycy OPEC+ spodziewają się, że popyt na ropę powróci do poziomu sprzed pandemii koronawirusa do końca roku. Organizacja Krajów Eksportujących Ropy Naftowej prognozuje, że zapotrzebowanie na ropę naftową wzrośnie o 25 proc, w 2021 r., średnio do 29,8 mln baryłek dziennie, chociaż pozostanie poniżej poziomów z 2019 r.

"Ceny ropy prawdopodobnie będą oscylować około 40 USD, a rynek będzie zwracał szczególną uwagę na dzisiejsze komunikaty z OPEC+" - powiedział Kim Kwang-rae, analityk towarowy w Samsung Securities.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE