ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Do PGNiG-u dotarł odpis skargi Gazpromu na wyrok Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie
15.07.2020r. 11:23

Po otrzymaniu odpisu skargi Gazpromu o uchylenie wyroku końcowego Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie w postępowaniu arbitrażowym dotyczącym obniżenia ceny kontraktowej za gaz dostarczany na podstawie Kontraktu Jamalskiego, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podtrzymuje wcześniejsze stanowisko, zgodnie z którym nie istnieją podstawy do uchylenia wyroku trybunału.

PGNiG poinformował w komunikacie, że 15 lipca 2020 r. Sąd Apelacyjny w Sztokholmie doręczył spółce odpis skargi Gazpromu o uchylenie wyroku końcowego z dnia 30 marca 2020 r., wydanego przez Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie w postępowaniu arbitrażowym z powództwa PGNiG przeciwko Gazpromowi, dotyczącym obniżenia ceny kontraktowej za gaz dostarczany przez Gazprom na podstawie kontraktu jamalskiego.
Spółka po otrzymaniu odpiu skargi Gazpromu podtrzymuje swoje stanowisko, zgodnie z którym nie istnieją podstawy do uchylenia wyroku końcowego Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie. Jednocześnie PGNiG zapowiada, że w toku postępowania przed Sądem Apelacyjnym w Sztokholmie spółka będzie wnosiła o oddalenie skargi Gazpromu z uwagi na jej bezzasadność.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE