ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Postępy prac na budowie elektrowni jądrowej Vogtle w USA
15.07.2020r. 13:19

W bloku jądrowym nr 3 elektrowni jądrowej Vogtle, budowanej w amerykańskim stanie Georgia, zostały pomyślnie zakończone testy integralności strukturalnej i zintegrowanego wskaźnika szczelności, co dowodzi, że obudowa bezpieczeństwa spełnia wymagania dotyczące jakości konstrukcji.

Obudowa bezpieczeństwa służy, jako bariera chroniąca społeczeństwo i otaczające środowisko, ponieważ ma zadanie powstrzymać wydostanie się na zewnątrz materiałów promieniotwórczych z reaktora jądrowego, w mało prawdopodobnym przypadku awaryjnym.

Test integralności strukturalnej wymagał podniesienia ciśnienia w zbiorniku obudowy, a następnie jej ścisłego monitorowania. Każdy spaw na zbiorniku był sprawdzany przez specjalnie przeszkolonych inspektorów.

W zintegrowanym teście szczelności zbadano poszczególne elementy i zintegrowane systemy w celu sprawdzenia, czy obudowa bezpieczeństwa i jej zawory odcinające, przepusty elektryczne i rurociągów oraz włazy prawidłowo spełniają swoje funkcje bezpieczeństwa. Test tego rodzaju będzie przeprowadzany okresowo przez cały okres eksploatacji instalacji.

Pomyślne zakończenie testów obudowy bezpieczeństwa pozwoli rozpocząć kolejne krytyczne testy instalacji, jakimi są zimne testy hydrostatyczne oraz gorące testy pracy w pierwotnym i wtórnym obiegu reaktora, które są wymagane przed początkowym załadunkiem paliwa.

Georgia Power i Southern Nuclear, firmy budujące bloki jądrowe Vogtle-3 i -4 wyposażone w reaktory AP1000 zaprojektowane przez firmę Westinghouse, które należą do najnowszych zaawansowanych reaktorów pasywnych generacji III+, niedawno poinformowały, że harmonogram testów przed uruchomieniem bloków został zmieniony ze względu na wpływ pandemii Covid-19.
Testy hydrostatyczne na zimno, pierwotnie zaplanowane na lipiec 2020 r., zostaną przesunięte na jesień 2020 r.

Georgia Power zapowiedziała, że będzie kontynuować prace, aby załadunek paliwa nastąpił do końca 2020 r., choć oficjalnie jest to zaplanowane na 2021 r.

Firma powiedziała, że ogólny harmonogram pozostaje niezmieniony z datami rozpoczęcia eksploatacji w listopadzie 2021 r. dla bloku 3 i w listopadzie 2022 r. dla bloku 4.

W maju firma Georgia Power poinformowała, że budowa dwóch nowych bloków jest zaawansowana w 85 proc., a bezpośrednia budowa bloku 3 w 90 proc.

Vogtle-3 i 4 to jedyne dwa komercyjne reaktory jądrowe będące obecnie w budowie w USA.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Irrrra 15.07.2020r. 15:00
i właśnie tak cały świat odchodzi od atomu :) razem z chinami, rosją, białorusią, finalandią i czechami
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 16.07.2020r. 17:14
a nas gazują
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE