ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezydent Rzeszowa prosi premiera o interwencję w zw. z podwyżką cen ciepła
15.07.2020r. 15:07

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc w liście do premiera Mateusza Morawieckiego prosi o interwencję w związku z planowaną przez PGE Energia Ciepła podwyżką cen sprzedaży ciepła. Jak wskazuje, w Rzeszowie ceny mają wzrosnąć o 15,5 proc.

Ferenc w liście udostępnionym mediom w środę prosi premiera Morawieckiego o podjęcie działań w celu ochrony samorządów, a docelowo także obywateli, "przed monopolistycznymi praktykami spółki państwowej PGE Energia Ciepła S.A., która narzuca rażąco wygórowane ceny z tytułu sprzedaży ciepła, dążąc w ten niedopuszczalny sposób do maksymalizacji zysku".

Prezydent Rzeszowa podaje, że obecnie miasto płaci spółce PGE Energia Ciepła S.A. - Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie za zamówioną moc cieplną kwotę 7438,78 zł netto za 1 MW.

Tymczasem - jak czytamy dalej w liście - taryfa ustalona przez PGE Energia Ciepła S.A. dla Oddziału Elektrociepłownia Rzeszów i zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki decyzją z dnia 29 czerwca br. wynosi 8589,45 zł netto za 1 MW.

"Jest zatem wyższa aż o 15,5 procenta od ceny dotychczasowej. Tak wysoka podwyżka cen ciepła bezpośrednio dotyka mieszkańców Rzeszowa" - podkreślił Ferenc.
Zaznaczył jednocześnie, że jednostki samorządu terytorialnego zaspokajają zbiorowe potrzeby na dostarczanie ciepła systemowego, które jest "najbardziej ekologiczne, przyjazne środowisku i mieszkańcom" i jest niezbędne także do funkcjonowania szkół, przedszkoli, żłobków, domów pomocy społecznej.

Jego zdaniem wprowadzona przez PGE Energia Ciepła S.A. podwyżka "bulwersuje szczególnie w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią wirusa COVID - 19" i dotyka "boleśnie" mieszkańców i przedsiębiorców, którzy w wielu przypadkach będą zmuszeni do zamykania swoich firm czy lokali usługowych.

"Pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że interwencja Pana Premiera uchroni mieszkańców Rzeszowa i innych polskich miast przed tak drastycznymi podwyżkami cen ciepła, co ze społecznego punktu widzenia jest w dobie pandemii COVID-19 oczekiwane, a nawet pożądane" - wskazał na koniec prezydent Rzeszowa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE