ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Radomskie MPK kupi kolejne dziewięć elektrycznych autobusów
15.07.2020r. 17:04

Kolejne dziewięć elektrycznych autobusów kupi od firmy Solaris Bus & Coach Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu. W środę podpisano umowę w tej sprawie. Koszt zakupu to ponad 23 mln zł.

Pojazdy mają trafić do Radomia w przyszłym roku. Na ich zakup Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uzyskało unijne dofinansowanie w wysokości 19 mln zł.

"Staramy się, by pieniądze, które pozyskujemy z zewnątrz, przyczyniały się m.in. do rozwoju prawdziwie europejskiego, zielonego miasta" - stwierdził wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. Dodał, że podpisana w środę umowa to element szerszej strategii. "Nadal zamierzamy przygotowywać kolejne projekty związane z ochroną środowiska, w tym ze zmniejszaniem emisji zanieczyszczeń" - zapowiedział wiceprezydent.
Pierwsze 10 elektrycznych autobusów wyjechało na ulice Radomia dwa tygodnie temu. Kupiono je w ramach współfinansowanego z funduszy unijnych tzw. projektu multimodalnego. Pojazdy wraz z infrastrukturą ładującą kosztowały prawie 32 mln zł.

"Za rok będziemy już mieli w sumie 19 autobusów elektrycznych i 38 zasilanych gazem CNG. To stawia nas w czołówce polskich miast, jeśli chodzi o liczbę nisko- lub bezemisyjnych pojazdów" - zauważył prezes MPK Krzysztof Zalibowski.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE