ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PERN szuka wykonawcy budowy rurociągu paliwowego Boronów-Trzebinia
15.07.2020r. 17:43

PERN w ramach rozpoczętego w środę postępowania przetargowego szuka wykonawcy do budowy rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia o długości ok. 97 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Oferty w tym przetargu, jak podała spółka, można składać do 4 sierpnia.

Informując o uruchomionym postępowaniu, PERN wyjaśnił, że jego przedmiotem "jest wykonanie, w systemie generalnego wykonawstwa, inwestycji obejmującej: budowę części liniowej - rurociąg przesyłowy paliw relacji Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą towarzyszącą o długości ok. 97 km, rozbudowę i przebudowę istniejącej infrastruktury obiektowej na istniejącym rurociągu Płock-Boronów oraz budowę nowej infrastruktury obiektowej na istniejącym rurociągu w miejscowości Jeżów, Grabowa i w Terminalu Paliw w Trzebini".

Spółka zaznaczyła, iż przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych w ramach projektu "Budowa rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia" prowadzony jest w dwóch etapach: pierwszy to pozyskanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu potencjalnych wykonawców i ich weryfikacja formalna, z kolei drugi obejmuje pozyskanie ofert cenowych i terminowych od wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu.

PERN przypomniał, że rurociąg produktowy relacji Boronów-Trzebinia "to jedna ze strategicznych inwestycji służących utrzymaniu bezpieczeństwa energetycznego kraju". Podkreślił przy tym, iż przedsięwzięcie to jest jednym z elementów realizowanego przez tę spółkę Programu Megainwestycje. "Realizacja projektu pozwoli zapewnić odpowiednie zaopatrywanie południa Polski w paliwa ciekłe" - wyjaśnił PERN.

Spółka zwróciła uwagę, że budowa rurociągu Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi, realizowana jest w oparciu o ustawę z 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym i jednocześnie wynika z przyjętej w 2017 r. przez Radę Ministrów "Polityki Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym".
Jak podał PERN, rurociąg Boronów-Trzebinia o długości ok. 97 km przebiegać będzie przez 11 miast i gmin województwa śląskiego i małopolskiego - inwestycja stanowi przedłużenie istniejącego układu rurociągów produktowych Płock-Koluszki-Boronów w kierunku rafinerii w Trzebini z Grupy Orlen.

W kwietniu PERN podpisał umowę z firmą, która będzie pełnić funkcję Inżyniera budowy rurociągu produktowego Boronów - Trzebinia, jednego z kluczowych projektów realizowanych w ramach programu Megainwestycje. Postępowanie wygrała ECM Group Polska, proponując najkorzystniejszą ofertę. Zadaniem wybranej firmy będzie m.in. zarządzanie techniczne, nadzór nad wykonywaniem robót budowlanych oraz dostaw inwestorskich.

W ostatnim czasie, w wyniku przeprowadzonego postępowania na dostawy fabrycznie nowych rur i łuków na potrzeby realizacji robót budowlanych w zakresie budowy rurociągu Boronów-Trzebinia, PERN wybrał ofertę złożoną przez konsorcjum spółek Ferrum z siedzibą w Katowicach - lider oraz Izostal z siedzibą w miejscowości Kolonowskie.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE