ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sasin: wspólne zakupy ropy naftowej przez Orlen i Lotos to oszczędność 1-2 mld zł rocznie
15.07.2020r. 20:31

Oszczędności z tytułu wspólnych zakupów ropy naftowej przez PKN Orlen i Lotos sięgną 1-2 mld zł rocznie - poinformował w TVP Info wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

"Fuzja zdecydowanie będzie się opłacać. Na samych tylko zakupach, zwiększeniu segmentów zakupowych jesteśmy w stanie zaoszczędzić całkiem duże pieniądze. Jak popatrzmy dzisiaj na poziom zakupów ropy naftowej dokonywanych przez Orlen i Lotos oddzielnie, to kiedy skoncentrujemy te zakupy, oszczędność będzie sięgała 1-2 mld zł rocznie. Do tego będą synergie widoczne również w innych obszarach. To da dodatkowe środki finansowe na inwestycje" - powiedział w środę wicepremier.

Komisja Europejska poinformowała we wtorek, że zatwierdziła przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. Zatwierdzenie uzależniono od pełnego wywiązania się ze zobowiązań przedstawionych przez Orlen. Chodzi m.in. o sprzedaż 30 proc. udziałów rafinerii Lotos i 80 proc. stacji paliw Lotosu.
Proces przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przez PKN Orlen został zainicjowany w lutym 2018 r., podpisaniem listu intencyjnego ze Skarbem Państwa, który posiada 53,19 proc. głosów na walnym zgromadzeniu gdańskiej spółki. W listopadzie 2018 r. PKN Orlen złożył w Komisji Europejskiej wstępną wersję wniosku o zgodę na koncentrację.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: B 16.07.2020r. 07:15
Szczególnie jak się porówna ceny ropy z przed okresu pandemii i obecnie.....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Uważni Polacy 16.07.2020r. 08:50
To kto kupuje ropę dla PKN ORLEN i LOTOSU minister czy zaopatrzenie spółek?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE