ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA spadają po najdłuższej serii wzrostowej od 6 tygodni
05.08.2020r. 07:59

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają po najdłuższej serii wzrostowej od 6 tygodni. Na rynku pojawiły się informacje o mocnym spadku amerykańskich zapasów ropy i obniżce rezerw benzyny - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,58 USD, niżej o 0,29 proc., po wzroście we wtorek o 1,7 proc. i zwyżce łącznie o 4,5 proc. w ciągu ostatnich 3 sesji.

Ropa Brent w dostawach na październik, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 44,36 USD za baryłkę, niżej o 0,16 proc., po zwyżce we wtorek o 0,6 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim cotygodniowym niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 8,59 mln baryłek. Zmniejszyły się też zapasy benzyny.

Analitycy spodziewali się spadku zapasów ropy o 3,35 mln baryłek.

W środę oficjalne dane o zapasach paliw w USA poda Departament Energii (DoE).

Tymczasem w sierpniu na rynku będzie więcej ropy z krajów OPEC+. Kartel i jego sojusznicy mają dostarczać w tym miesiącu o 1,3-1,5 mln baryłek ropy dziennie więcej.

"W takiej sytuacji dla cen ropy może być naprawdę trudno przesunąć się w górę w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch" - ocenia Daniel Hynes, starszy strateg ds. rynku towarowego w Australia & New Zealand Banking Group Ltd.
"Dane dotyczące przemieszczania się Amerykanów podczas tego sezonu wakacyjnych wyjazdów muszą znacząco się poprawić, aby wzbudziło to na rynkach zaufanie, że w gospodarce USA jest ożywienie" - dodaje.

Ropa na globalnych rynkach paliw - po spadkach w czasie sesji - mocno podrożała we wtorek po południu w reakcji na doniesienia z Bejrutu.

We wtorek późnym popołudniem stolicą Libanu Bejrutem wstrząsnęła potężna eksplozja, powodując śmierć kilkudziesięciu osób, a kilka tysięcy osób zostało rannych.

Wybuch spowodował olbrzymie zniszczenia. Jako przyczynę podawano pożar niebezpiecznych chemikaliów składowanych w porcie.

Według bilansu podanego w nocy z wtorku na środę przez telewizję Al-Dżazira, powołującej się na libańskie Ministerstwo Zdrowia, zginęło co najmniej 78 osób. Liczbę rannych ocenia się na ponad 4 tys. Port i budynki w jego otoczeniu zostały poważnie zniszczone.

Na rynkach wzbudziło to obawy o nowy czynnik niestabilności na Bliskim Wschodzie i potencjalny możliwy wpływ na dostawy ropy z tego regionu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE