ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Grupa Enea ufundowała dla kieleckiego laboratorium nowy sprzęt do badań w kierunku koronawirusa
05.08.2020r. 15:35

Specjalistyczny sprzęt laboratoryjny do badań w kierunku koronawirusa ufundowany przez Grupę Enea trafił do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Dzięki urządzeniu aż dwukrotnie zwiększone zostaną możliwości diagnostyczne laboratorium. To dobra informacja dla całego regionu świętokrzyskiego - sprzęt pomoże w szybszym diagnozowaniu osób potencjalnie zakażonych. Pieniądze na ten cel przekazała Enea Elektrownia Połaniec, spółka z Grupy Enea.

Grupa Enea, jako spółka Skarbu Państwa, aktywnie włączyła się w przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii powodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. W organizowaniu pomocy dla placówek medycznych walczących z chorobą COVID-19 uczestniczy także Enea Elektrownia Połaniec. Jedną z wielu inicjatyw pomagających medykom było przekazanie Polskiemu Towarzystwu Higienicznemu, poprzez Fundację Enea, kwoty blisko 270 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do badań w kierunku koronawirusa. Profesjonalny i nowoczesny sprzęt trafił do kieleckiego sanepidu - stacja pipetująca wraz z komputerem i oprogramowaniem sterującym zwiększy dostępność testów na koronawirusa i pozwoli na szybszą i sprawniejszą walkę z epidemią.

- Cieszy mnie odzew, jaki płynie ze spółek Skarbu Państwa w odpowiedzi na apele służb medycznych walczących z pandemią koronawirusa. W dobie epidemii solidarność spółek państwowych i instytucji publicznych jest nieoceniona - powiedział Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych.

- Wzrost liczby wykonywanych testów to dobra informacja dla tych, którzy chcą sprawdzić stan swojego zdrowia, np. po kontakcie z osobą zakażoną lub bezpiecznie pracować czy podróżować. Ten sprzęt przyczyni się do jeszcze większego bezpieczeństwa mieszkańców województwa świętokrzyskiego; to zupełnie nowa jakość, to przyspieszenie badań i możliwość szybkiej diagnozy czy też włączenia terapii - dodał Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

Zwiększenie liczby testów to skuteczniejsza wykrywalność zakażeń, a co za tym idzie zmniejszenie rozprzestrzeniania wirusa.

- Dziękuję Enei za wsparcie akcji pomocy, która została zainicjowana na terenie województwa świętokrzyskiego. Cieszy mnie nowa filozofia funkcjonowania spółek, takich jak Enea - jako wspierających działania państwa w tym trudnym momencie oraz jako podmiotów, które realizując zadania odpowiedzialnej gospodarki pomagają również obywatelom - powiedział Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych.

- W województwie świętokrzyskim spółki Skarbu Państwa pełnią także taką rolę wspomagającą, co pokazuje, że w tym trudnym czasie zdają egzamin ze społecznej odpowiedzialności biznesu. Chciałam podkreślić, że ufundowany sprzęt dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej to bardzo ważne wsparcie i jedno z wielu, jakich udzieliła już Enea Elektrownia Połaniec - dodała Anna Krupka, wiceminister sportu.

Udzielone przez Grupę Enea wsparcie ma na celu rozszerzenie możliwości laboratorium w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, w którym badane będą próbki pobrane od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

- W poczuciu odpowiedzialności i troski o zdrowie, w czasie epidemii koronawirusa wspomagamy lokalne systemy ochrony zdrowia. Stąd również nasza pomoc dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Sprzęt, który przekazaliśmy, pomoże w szybszym diagnozowaniu potencjalnie zakażonych osób, co w obecnej sytuacji jest niezwykle ważne - powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Umożliwienie szybkiej ścieżki diagnostycznej do walki z epidemią koronawirusa ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa epidemicznego.

- W walce z koronawirusem najważniejsza jest odpowiedzialność społeczeństwa, przestrzeganie przyjętych zasad i szeroko pojęta profilaktyka, jednak ogromne znaczenie ma także testowanie, czyli identyfikacja ludzi zakażonych, a następnie ich izolacja. Dzięki temu możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a na końcu tej drogi wygrać z epidemią. Czas jest bardzo trudny dla nas wszystkich i musimy sobie pomagać. Dlatego cieszę się ze współpracy z Grupą Enea. Enea Połaniec już po raz kolejny pokazuje jak bardzo głęboko ma zakorzenioną społeczną odpowiedzialność biznesu - powiedział Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Nowy sprzęt diagnostyczny zwiększy dwukrotnie ilość badań na obecność koronawirusa wykonywanych w województwie świętokrzyskim.

- Dzięki wsparciu Enei Połaniec zakupiliśmy sprzęt, przy pomocy którego będziemy mogli wykonywać badania większej liczbie pacjentów, co pozwoli na szybszą i sprawniejszą walkę z epidemią COVID-19. Gdyby nie wsparcie Grupy Enea, nie doszłoby do tego działania. Polskie Towarzystwo Higieniczne dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu - powiedziała Aneta Klimberg, prezes Polskiego towarzystwa Higienicznego.

- Zakupiony sprzęt w postaci stacji pipetującej wraz z komputerem i oprogramowaniem sterującym zwiększy dostępność wykonywania testów w kierunku koronawirusa, a tym samym pozwoli na właściwą ocenę stanu epidemicznego województwa świętokrzyskiego - dodał Jarosław Ciura, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

Grupa Enea w sytuacji zagrożenia epidemicznego natychmiast odpowiedziała na pojawiające się potrzeby ze strony placówek medycznych walczących z koronawirusem. Włączyła się w działania rządu koordynowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Do tej pory, za pośrednictwem Fundacji Enea przekazano ponad 4,1 mln zł. Pieniądze trafiły do kilkudziesięciu placówek z terenu działalności Grupy. Pomoc finansowa i rzeczowa spółek Grupy Enea wciąż jest przekazywana do różnych podmiotów i instytucji lokalnie zaangażowanych w zwalczanie epidemii. Dzięki tak szerokiemu wsparciu zakupiono m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym respiratory, a także potrzebne środki higieny i ochrony osobistej. Swój udział we wspieraniu służb medycznych i sanitarnych w województwie lubelskim ma również będąca częścią Grupy Enea LW Bogdanka, która przekazała 740 tys. zł. W obliczu nadzwyczajnej sytuacji, która dotyczy naszego kraju, Grupa Enea aktywnie wspiera podmioty zaangażowane w walkę z koronawirusem. Pomoc płynie również od pracowników Grupy, którzy ofiarnie przekazali wpłaty na wsparcie placówek medycznych w ramach zbiórki Fundacji Enea oraz włączają się w pomoc seniorom w codziennych zakupach.
Enea

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE