ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Częstochowie modernizację drogi nr 1 poprzedzi przebudowa odcinka sieci ciepłowniczej
05.08.2020r. 15:54

Po częściowym otwarciu autostradowej obwodnicy Częstochowy, trwają przygotowania do rozpoczęcia modernizacji odcinka drogi nr 1 na terenie miasta. Częścią prac będzie rozbudowa skrzyżowania "jedynki" i ul. Legionów. Wcześniej trzeba tam przebudować odcinek sieci ciepłowniczej.

Jak poinformował w środę częstochowski magistrat, w czas przebudowy kilkudziesięciometrowego odcinka sieci ciepłowniczej - planowo od 9 sierpnia do 15 sierpnia - część mieszkańców Częstochowy musi liczyć się z przerwą w dostawie ciepłej wody.

"Przebudowa 67-metrowego odcinka magistrali ciepłowniczej będzie polegała na tym, że magistrala, która dotychczas była napowietrzna, teraz zostanie schowana pod ziemią. W związku z tymi pracami, musimy przygotować sieć do wyłączenia" - zasygnalizował, cytowany w informacji miasta, główny specjalista ds. inwestycji w dostarczającej tam ciepło firmie Fortum Andrzej Żyła.

"Planowana przerwa w dostawie ciepłej wody potrwa od godzin późnowieczornych 9 sierpnia do 15 sierpnia. Wyłączenie dotyczy osiedla Północ, osiedla Parkitka i pojedynczych lokalizacji w innych częściach miasta. Oczywiście wszyscy nasi klienci, których wyłączenie sieci dotyczy, zostali o tym odpowiednio wcześniej poinformowani" - zapewnił Żyła.

Miasto uściśliło, że przerwa, która potrwa od niedzieli wieczorem do soboty, dotknie osoby korzystające z ciepłej wody bezpośrednio z sieci. Przebudowa magistrali, która musi poprzedzać zasadnicze prace budowlane przy DK1, to część prac zleconych wykonawcy drogowej inwestycji. Firma Fortum będzie nadzorowała prace modernizacyjne, ponieważ jest właścicielem sieci ciepłowniczej.

Wartą blisko 179 mln zł umowę na zaprojektowanie i realizację przebudowy 5,5-kilometrowego odcinka DK1 częstochowski samorząd podpisał w październiku 2018 r. Zaplanowana przez miasto przebudowa "jedynki" będzie wiązała się z dużymi utrudnieniami, ze względu na skalę robót. Przewidziano m.in. budowę dwóch nowych dwupoziomowych skrzyżowań, nowej estakady w dzielnicy Raków czy kładek dla ruchu pieszo-rowerowego ponad trasą.
Przygotowana przez lokalny samorząd przebudowa drogi nr 1 w obrębie Częstochowy (nosi tam ona nazwę al. Wojska Polskiego) ma m.in. służyć komunikacji z północnym węzłem autostrady A1 i pozwolić na bezkolizyjny przejazd przez prawie całe miasto w relacji północ-południe.

Do czasu częściowego otwarcia w grudniu ub. roku autostradowej obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1, przecinającym miasto odcinkiem "starej jedynki" odbywał się główny ruch tranzytowy. Nadal, mimo otwarcia A1, przy kolizyjnych skrzyżowaniach al. Wojska Polskiego tworzą się korki.

Według zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie prace w ciągu A1 wokół Częstochowy mają zostać zrealizowane do końca br.

Wobec skali trudności częstochowski samorząd nie zdecydował się na włączenie do projektu przebudowy śródmiejskiego odcinka drogi nr 1 rozbudowy jednopoziomowego skrzyżowania tej arterii z drogą nr 46, która odchodzi w południowej części miasta od przelotowej "jedynki" na wschód. Miasto również poszukuje możliwości i źródeł dofinansowania tej inwestycji (szacowanej blisko dwa lata temu na ok. 130 mln zł).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE