ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA wyceniana blisko 5-miesięcznego maksimum
06.08.2020r. 08:03

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw są blisko 5-miesięcznego maksimum. Amerykańskie zapasy tego surowca spadły w ub. tygodniu ponad dwukrotnie mocniej niż się spodziewano - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 42,26 USD, wyżej o 0,17 proc., po wzroście w środę o 1,2 proc.

Ropa Brent w dostawach na październik, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 45,30 USD za baryłkę, wyżej o 0,29 proc., po wzroście na zakończenie poprzedniej sesji o 1,7 proc.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 7,37 mln baryłek, czyli o 1,4 proc. do 518,6 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).

To najniższy poziom zapasów ropy od kwietnia 2020 r.

Rynek oczekiwał spadku zapasów o 3,35 mln baryłek.
Zapasy benzyny wzrosły tymczasem o 419 tys. baryłek, czyli o 0,27 proc. do 247,81 mln baryłek.

Wkrótce w USA kończy się sezon letnich wyjazdów samochodowych, ale pandemia koronawirusa w tym kraju powstrzymuje jednak skutecznie Amerykanów przed udziałem w ruchu drogowym - wskazują analitycy.

Ceny ropy rosną już od kilku sesji, a tymczasem kraje sojuszu OPEC+ i amerykańscy producenci ropy są gotowi do przetestowania rynku przywracając wyższą podaż surowca.

W sierpniu na rynku będzie więcej ropy z krajów OPEC+. Kartel i jego sojusznicy mają dostarczać w tym miesiącu o 1,3-1,5 mln baryłek ropy dziennie więcej.

Większe dostawy ropy możliwe są też od amerykańskich producentów ropy z łupków, bo wyższe notowania surowca na giełdach zachęcają do uruchamiania nowych wiertni.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE