ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA grozi Niemcom daleko idącymi sankcjami za wsparcie Nord Stream 2
06.08.2020r. 10:16

Trzech amerykańskich senatorów zagroziło władzom niemieckiego portu Sassnitz, że w razie dalszej pomocy przy budowie Nord Stream 2 port ten, władze oraz pracowników czekają miażdżące sankcje - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ted Cruz, Tom Cotton oraz Ron Johnson pisząc list do Fährhafen Sassnitz GmbH, zarządcy portu w Sassnitz i Mukran, który jest centrum logistycznym projektu Nord Stream 2 ostrzegają, że dalsza kontynuacja współpracy ze spółką Nord Stream 2 AG spowoduję nieodwracalne szkody dla niemieckiego portu i miasta. Według senatorów restrykcje te doprowadzą do "zniszczenia" rentowności biznesu niemieckiego portu. Według senatorów jest jednak rozwiązanie - Porzucenie w ramach procedur umownych współprace przy projekcie Nord Stream 2. Według senatorów list ten jest ostatnim ostrzeżeniem i należy traktować go jako formalną notę prawną.

Senatorowie podkreślają, że każde działanie statków Akademik Czerski i barki Fortuna w realizacji projektu Nord Stream 2 będzie prowadziło do nałożenia sankcji na niemiecki port. W liście pojawiło się również odniesienie do okresu przejściowego, dawanego firmom na wycofanie się z projektu w ciągu 30 dni od wejścia w życie sankcji - W przypadku waszym, po tylu ostrzeżeniach naszego rządu, tylu apelach Kongresu oraz publicznych deklaracjach Rosjan, że będą kontynuować budowę Nord Stream 2, trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek dobrą wolę związaną z wstrzymaniem sankcji na wasz biznes - brzmi treść listu.
W grudniu 2019 roku Senator Cruz wysłał podobny list do przedstawicieli firmy Allseas budującej gazociąg. W ostatnich kilku tygodniach USA znacznie zwiększyły presje na projekt Nord Stream 2. Z jednej strony departament stanu zaktualizował wytyczne do ustawy CAATSA, które pozwalają nałożyć restrykcję retroaktywnie, z drugiej strony przez Kongres przeszła nowa wersja ustawy PEESA, która została włączona do NDAA czyli ustawy budżetowej Pentagonu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Politico , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Janusz 06.08.2020r. 16:40
Na miejscu Amerykanów, to bym poczekał aż ukończą Nord Stream 2... A potem tanim LNG z Ameryki doprowadziłbym do... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 07-08-2020r. 12:28 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE