ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ogłoszono przetarg na studium wykonalności dla rozbudowy elektrowni jądrowej w Rumunii
06.08.2020r. 12:05

Rumunia ogłosiła przetarg na nowe studium wykonalności dotyczące ukończenia bloków 3 i 4 elektrowni jądrowej Cernavoda, za które jest gotowa zapłacić do 1 mln RON (245 000 dol.). Istnieje również możliwość budowy pojedynczej jednostki - wynika z raportu Economica.Net.

Rumunia planuje powołanie Komitetu ds. Strategicznej Koordynacji projektu budowy bloków 3 i 4 w EJ Cernavoda, zawierał komunikat rządowy z 14 lipca. Tego samego dnia ogłoszono, że uchylona została decyzja premiera z 2018 r. o powołaniu grupy roboczej do negocjacji projektu umowy międzyrządowej między Rumunią a Chinami w sprawie rozbudowy elektrowni.

Przetarg na przeprowadzenie studium wykonalności, który został opublikowany 29 lipca, zawiera następujące wymagania:
  • Zaktualizowana prognoza cen i popytu na energię elektryczną;
  • Zaktualizowany kosztorys projektu wraz z metodologią obliczeń;
  • Zaktualizowany model finansowy projektu uwzględniający aktualną sytuację na rynku usług energetycznych i budowlanych;
  • Nowe istotne informacje techniczne uzyskane z innych badań opracowanych przez SN Nuclearelectrica SA lub EnergoNuclear SA od 2012 roku;
  • Aktualne informacje dotyczące infrastruktury rumuńskiej sieci przesyłowej energii elektrycznej i nowych połączeń międzysystemowych;
  • Ponowna certyfikacja technicznej wykonalności projektu;
  • Identyfikacja mechanizmów wsparcia niezbędnych do realizacji projektu (np. Umowy różnicowe, kapitał w toku, gwarancje państwowe itp.).
Zaktualizowane studium wykonalności będzie również zawierało analizę finansową dotyczącą ukończenia tylko bloku nr 3.

Konsultanci zainteresowani aktualizacją studium wykonalności muszą złożyć ofertę do 11 sierpnia. Przyznanie zamówienia będzie oparte na "najlepszej relacji jakości do ceny, z czego 40 proc. będzie oparte na cenie, a 60% na komponencie technicznym", zgodnie z artykułem w Economica.Net.
Elektrownia jądrowa Cernavoda jest jedyną elektrownią jądrową w Rumunii i składa się z dwóch ciśnieniowych reaktorów ciężkowodnych (PHWR) o mocy 650 MWe. Blok 1 został oddany do użytku w 1996 r., a blok 2 w 2007 r. Operator Nuclearelectrica planuje przedłużyć okres eksploatacji bloku 1 do 60 lat.

Większość prac przy budowie bloków 3 i 4 wykonano w latach 80. ubiegłego wieku, przed upadkiem rządu Nicolae Ceausescu w 1989 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE